Polacy w Bristolu i South West

order omeprazole online order diovan online order omeprazole online order keflex online order aciphex online

Aktualności w Bristolu

Pompuj za darmo

Mieszkancy Bristolu będą mogli pompować koła rowerów za darmo w sześciu lokacjach w mieście.

Nowe, darmowe uliczne pompki będą dostępne jako część planu, który ma uczynić Bristol miastem przyjaznym dla rowerzystów i poprawić bezpieczenstwo na ścieżkach.

Poprawiono: poniedziałek, 21, kwiecień 2014 20:22

Odsłony: 21

Czytaj więcej: Pompuj za darmo

Uwaga, rozkopy!

W zwiazku z planami dalszej rozbudowy nowych osiedli w okolicach Cribbs Causeway i Patchway, Rada South Gloucestershire, pod ktora podlega ta czesc Bristolu, przeznaczyla 8 milionow funtow 

na usprawnienie sieci drogowej i sciezek roweroych w okolicach: Filton, Patchway, Aztec West i Hambrook. 

Prace maja ruszyc pelna para juz wiosna. Poprawiona ma byc przepustowosc drog (co oznacza poszerzenie niektorych drog)

Poprawiono: niedziela, 30, marzec 2014 23:31

Odsłony: 135

Czytaj więcej: Uwaga, rozkopy!

Mniej pracy w Swindon. Więcej w Bristolu

Jak donosi BBC, do konca 2015 roku ponad 300 pracowników producenta sprzętu telekomunikacyjnego utraci pracę.

 
Alcatel-Lucent planuje zamknąć trzy biura firmy z oddziałami w Swindon, Newport i Mainhead, przy czym poszukuje miejsca w Bristolu aby umieścić tam swoje brytyjskie centrum. 
Około 255 inżynierów pracujących przy systemach bezprzewodowych straci posady. Zwolnione zostanie tez 46 osób z branży technicznej i administracji. Część pracowników podejmie pracę w innej części firmy.
Cięcia etatów to część z października 2013, kiedy zaplanowano 10,000 zwolnien i dodatek do 5000 ogłoszonych w lipcu 2012.
Obecnie firma zatrudnia 1,400 ludzi w UK, w co wliczone są miejsca w Greenwich i Cambridge. 
Rzecznik firmy ogłosiła, że jej bazy w Swindon, Newport i Maidenhead były niedostatecznie wykorzystywane, przez co firma zdecydowała się połączyć te oddziały w jeden. Dodała też, że Alcatel-Lucent szuka odpowiedniego miejsca na biura w Bristolu, gdzie uruchomi centrum sprzedaży, zaplecza organizacyjnego, prawnego i zarządzania zasobami ludzkimi.
 
foto: http://www.freedigitalphotos.net/

Poprawiono: poniedziałek, 17, marzec 2014 08:46

Odsłony: 485

Marihuana legalna w UK?

Jak donosi  BBC radny Partii Zielonych Ian Driver zamierza wplynąć na policje aby ta przymkneła oko na plany otworzenia pierwszej w Wielkie Brytanii kawiarnii z marihuana.  Obecnie marihuana klasyfikowana jest jako narkotyk klasy B. Teoretycznie za samo posiadanie marihuany prawo angielskie przewiduje karę więzienia do lat 5. Otwarcie takiej kawiarenki mogloby byc ukarane kara więzienia do lat 14 i nieograniczona grzywna.

 

Co na to opinia publiczna?

W styczniu ubiegłego roku strona yougov przeprowadzila sondaz na temat legalizacji marihuany. 43% respondentów uważa, że sprzedaż i posiadanie marihuany powinno pozostać nielegalne, 25% respondetów wypowiedziało się, ze powinno być nielegalne ale traktowane jako przewinienie. 22% pytanych opowiada się za legalizacją marihuany, zaś 11% nie mialo zdania. 20% respondetów pali marihuane co najmniej raz w tygodniu.

 

Zrodło: bbc i yougov.co.uk

Poprawiono: sobota, 15, marzec 2014 15:35

Odsłony: 437

Wiecej miejsc w podstawówkach w Bristolu

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na miejsca w szkołach podstawowych w Bristolu zostanie otwarta nowa placówka: "Oasis Akademy Marksbury Road". Szkola powstaje na dawnym terenie  City of Bristol College na Bedminster i będzie gotowa na przyjecie uczniów we wrześniu 2014.

Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 22:26

Odsłony: 219

Czytaj więcej: Wiecej miejsc w podstawówkach w Bristolu

Login or Register

LOG IN