Polacy w Bristolu i South West

order omeprazole online order diovan online order omeprazole online order keflex online order aciphex online

Aktualności w Bristolu

Uwaga, rozkopy!

W zwiazku z planami dalszej rozbudowy nowych osiedli w okolicach Cribbs Causeway i Patchway, Rada South Gloucestershire, pod ktora podlega ta czesc Bristolu, przeznaczyla 8 milionow funtow 

na usprawnienie sieci drogowej i sciezek roweroych w okolicach: Filton, Patchway, Aztec West i Hambrook. 

Prace maja ruszyc pelna para juz wiosna. Poprawiona ma byc przepustowosc drog (co oznacza poszerzenie niektorych drog)

Poprawiono: niedziela, 30, marzec 2014 23:31

Odsłony: 128

Czytaj więcej: Uwaga, rozkopy!

Mniej pracy w Swindon. Więcej w Bristolu

Jak donosi BBC, do konca 2015 roku ponad 300 pracowników producenta sprzętu telekomunikacyjnego utraci pracę.

 
Alcatel-Lucent planuje zamknąć trzy biura firmy z oddziałami w Swindon, Newport i Mainhead, przy czym poszukuje miejsca w Bristolu aby umieścić tam swoje brytyjskie centrum. 
Około 255 inżynierów pracujących przy systemach bezprzewodowych straci posady. Zwolnione zostanie tez 46 osób z branży technicznej i administracji. Część pracowników podejmie pracę w innej części firmy.
Cięcia etatów to część z października 2013, kiedy zaplanowano 10,000 zwolnien i dodatek do 5000 ogłoszonych w lipcu 2012.
Obecnie firma zatrudnia 1,400 ludzi w UK, w co wliczone są miejsca w Greenwich i Cambridge. 
Rzecznik firmy ogłosiła, że jej bazy w Swindon, Newport i Maidenhead były niedostatecznie wykorzystywane, przez co firma zdecydowała się połączyć te oddziały w jeden. Dodała też, że Alcatel-Lucent szuka odpowiedniego miejsca na biura w Bristolu, gdzie uruchomi centrum sprzedaży, zaplecza organizacyjnego, prawnego i zarządzania zasobami ludzkimi.
 
foto: http://www.freedigitalphotos.net/

Poprawiono: poniedziałek, 17, marzec 2014 08:46

Odsłony: 467

Marihuana legalna w UK?

Jak donosi  BBC radny Partii Zielonych Ian Driver zamierza wplynąć na policje aby ta przymkneła oko na plany otworzenia pierwszej w Wielkie Brytanii kawiarnii z marihuana.  Obecnie marihuana klasyfikowana jest jako narkotyk klasy B. Teoretycznie za samo posiadanie marihuany prawo angielskie przewiduje karę więzienia do lat 5. Otwarcie takiej kawiarenki mogloby byc ukarane kara więzienia do lat 14 i nieograniczona grzywna.

 

Co na to opinia publiczna?

W styczniu ubiegłego roku strona yougov przeprowadzila sondaz na temat legalizacji marihuany. 43% respondentów uważa, że sprzedaż i posiadanie marihuany powinno pozostać nielegalne, 25% respondetów wypowiedziało się, ze powinno być nielegalne ale traktowane jako przewinienie. 22% pytanych opowiada się za legalizacją marihuany, zaś 11% nie mialo zdania. 20% respondetów pali marihuane co najmniej raz w tygodniu.

 

Zrodło: bbc i yougov.co.uk

Poprawiono: sobota, 15, marzec 2014 15:35

Odsłony: 425

Wiecej miejsc w podstawówkach w Bristolu

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na miejsca w szkołach podstawowych w Bristolu zostanie otwarta nowa placówka: "Oasis Akademy Marksbury Road". Szkola powstaje na dawnym terenie  City of Bristol College na Bedminster i będzie gotowa na przyjecie uczniów we wrześniu 2014.

Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 22:26

Odsłony: 212

Czytaj więcej: Wiecej miejsc w podstawówkach w Bristolu

Apel o pomoc dla Ukrainy

Na prosbe jednego z uzytkownikow publikujemy niniejszy apel.

"Nasza inicjatywa pomocy powstała w kręgu najbliższych znajomych, zaraz po wydarzeniach na Majdanie, kiedy doszło do najbardziej krwawych walk. Empatia dla ludzi, którzy potrzebują pomocy jest naturalna, a mając przyjaciół, tam gdzie padają zabici i ranni, zaczynasz stale myśleć, co z nimi. Skontaktowaliśmy się z naszą koleżanką w Kijowie, która opisała krótko jak dramatyczna jest sytuacja, i że właśnie razem z mamą przyprowadziła do siebie do domu trzech rannych chłopców z Majdanu. Wtedy wiele osób z Kijowa zabierało poszkodowanych pod swój dach, w szpitalach była niepewność, służby bezpieczeństwa „wyławiały” tam ludzi. Postanowiliśmy zebrać dla niej pieniądze, część wysłać, a za pozostałą kwotę zorganizować paczkę. Później skontaktowaliśmy się z przyjaciółmi z Drohobycza i dowiedzieliśmy się, że na Majdanie zginęli mieszkańcy Drohobycza. Chcieliśmy także wesprzeć rodziny, które straciły bliskich. Chłopcy z Ukrainy zadeklarowali, że zorganizują samochód i przejadą na stronę polską. Po kilku dniach staliśmy już na parkingu nieopodal Przemyśla i przenosiliśmy paczki z lekami, torby z bandażami, opatrunkami, plastrami, co możecie obejrzeć na zdjęciach na naszym facebookowym „Wydarzeniu”. To dzięki Grupie Mowa Żywa z Włodawy, a także dyrektorowi i personelowi miejskiego szpitala we Włodawie, pracownikom biblioteki miejskiej oraz poszczególnym mieszkańcom, mogliśmy pomóc Ukraińcom. Szpital główny we Lwowie i punkty pomocy medycznej na kijowskim Majdanie otrzymały niezbędne rzeczy (środki medyczne, lekarstwa, drobne produkty spożywcze). Pomoc finansową od Polaków z Krakowa, Kielc, Zamościa, Włodawy, ale też od studiującej w Polsce Ukrainki oraz Anglika, a także obywateli polskich mieszkających w Wielkiej Brytanii przekazaliśmy na pilną operację młodej Ukrainki i rodzinom zamordowanych z Drohobycza.
Z Polski do końca marca można wysyłać bezpłatnie paczki, „Paczka dla Ukrainy” – akcję wprowadziła Poczta Polska. Znamy adresy do konkretnych osób, którym pomoc naszą przekazujemy.
Zwracając się o wsparcie naszej inicjatywy do najbliższego kręgu przyjaciół, Ci zwracali się do swoich i tak też trafiliśmy do Was. Pomoc jest potrzebna ” – mimo, że teraz na pierwszych stronach są informacje polityczne ” – w szpitalach jest wielu poszkodowanych, wielu z nich walczy o życie. Każda z tych osób ma rodzinę. Razem z wymierną pomocą, dajemy Ukraińcom ogromne wsparcie moralne, którego wymierzyć się nie da. Przekazując Ukraińcom zgromadzone dary, życzyliśmy im, aby nie było więcej w wolnej Ukrainie tak smutnych i tragicznych okoliczności."

Krzysztof Bąk

https://www.facebook.com/events/259783577525059/?source=29

https://www.facebook.com/mowazywa

Poprawiono: czwartek, 06, marzec 2014 00:35

Odsłony: 252

Login or Register

LOG IN