Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?)
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?)

Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 16:26 #80096

• Alatoja
  • Junior Boarder
Czy ktoś może zapisał dziecko do szkoły o nazwie LIBRATUS? (darmowa szkoła dla małych Polaków mieszkających w UK) Wszystko online, a dzieci dostają polskie świadectwo (?) po stawieniu się na egzamin w Londynie (!) Hmmmm.... Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, podzielcie się!

_www_libratus_edu_pl_

Niedawno Pani nawet dzwoniła do mnie z Polski żeby mnie namówić na zapisanie dziecka , co było sporym zaskoczeniem. No strings attached? I doubt!

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 16:40 #80097

• marcin2k1
  • Platinum Boarder
troche jak zwiedzanie swiata przez google city view:)

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 17:12 #80098

• Alatoja
  • Junior Boarder
No właśnie
Tak patrząc zdrowo-rozsądkowo - po co świadectwo polskiej szkoły dla dziecka? Czy po ewentualnym powrocie do Polski szkoły robią jakieś problemy z przyjęciem 'małych wyspiarzy?'

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 18:17 #80099

• poziomka
  • Gold Boarder
Nie ma zadnego haczyka i polskie szkoly nie robia problemow.
Tylko ze program w obu krajach sie mocno rozni. W Polsce jednak poziom wyzszy. Dziecku po Libratusie latwiej bedzie w szkole w Polsce po powrocie.
Zreszta nawet jak dziecko nie wraca, to w czym to szkodzi jesli rodzice chca dziecko wychowac w stycznosci z polska kultura?
Ja korzystam z Libratusa i polecam innym rodzicom

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 18:18 #80100

• poziomka
  • Gold Boarder
A co nie odpowiada w egzaminie w Londynie? Chyba latwiej niz leciec z dzieckiem do Polski. Zwlaszcza jak ktos w Lonynie mieszka

marcin2k1 napisał:

Ale blysnales. Tysiace ludzi od lat studiuje online i dostaje takie same dyplomy jak po studiach stacjonarnych. To jest podstawowka online.
Jest XXI wiek
Ostatnio zmieniany: 03/29/2013 18:21 przez poziomka.

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 18:25 #80101

• marcin2k1
  • Platinum Boarder
poziomka napisał:
A co nie odpowiada w egzaminie w Londynie? Chyba latwiej niz leciec z dzieckiem do Polski. Zwlaszcza jak ktos w Lonynie mieszka

marcin2k1 napisał:

Ale blysnales. Tysiace ludzi od lat studiuje online i dostaje takie same dyplomy jak po studiach stacjonarnych. To jest podstawowka online.
Jest XXI wiek

nauka online z pewnoscia sprawdzi sie jako suplement do nauki z nauczycielem.

nie porownuj dzieci z podstawowki budujacych fundamenty na cale przyszle zycie do doroslych studiujacych na kursach internetowych

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 18:29 #80102

• poziomka
  • Gold Boarder
Ale inteligencja
A skad w UK ma rodzic wziac dziecku polska szkole z pelnym programem?
Jakis adres?
Mysl !!!!
A moze bedzie na piec dni wysylac samolotem do Polski i sciagac je do siebie na weekend?

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 19:16 #80103

• Alatoja
  • Junior Boarder
Prawdę mówiąc - Nie, nie odpowiada mi wizja jazdy do Londynu. Tym bardziej że telefonicznie uzyskałam informację, że chodzi bardziej o obecność i spisanie numeru pesel, aniżeli o zdawanie jakiegoś tam egzaminu. Zgadzam się z Marcinem - fundamenty to podstawa. Muszą być zdrowe, żeby dało się później na nich budować pięterka Ale, ale - widzę że Libratus również pomyślał o trudach podróży - jeśli się zapłaci to można wszystko załatwić online.... Więc jednak zaczyna się płacenie

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 19:23 #80104

• poziomka
  • Gold Boarder
Pewnie maja fundusze od ministerestwa na egzaminy w Londynie. A egzamin online to juz nie dotowana usluga. Za dodatkowa usluge wszedzie zaplacisz.

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 19:32 #80105

• Alatoja
  • Junior Boarder
Pewnie tak.
Czytam, czytam......Jest coraz ciekawiej - podręczniki tez trzeba kupić
Oh dear. Idę upiec mazurka i poczytam dziecku polską książeczkę na dobranoc

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/29/2013 19:41 #80106

marcin2k1 napisał:

nauka online z pewnoscia sprawdzi sie jako suplement do nauki z nauczycielem.

nie porownuj dzieci z podstawowki budujacych fundamenty na cale przyszle zycie do doroslych studiujacych na kursach internetowych

Kiedys widzialem program o Australii, ze ludzie mieszkaja w tak odleglych miejscach, ze szkola jest tylko przez internet.

poziomka napisał:
Ale inteligencja
Mysl !!!!

A ty Poziomka tylko tak potrafisz miec inne zdanie?

komentuj ale nie badz niegrzeczna
Ostatnio zmieniany: 03/29/2013 19:44 przez onieznajomy.

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/30/2013 14:48 #80113

• ISSB
  • Senior Boarder
Witam,
Ja zapisałam córkę do Libratusa, ale niestety nie szło to w parze z czasem oraz angielską szkołą. W klasie IV miała 6 przedmiotów, normalne podręczniki z polski a program wcale nie okrojony, tylko taki sam.
Plusy takiej szkoły (jeśli ktoś chce wracać do Polski):
1. bycie w miarę na bieżąco z programem polskim (słownictwem specjalistycznym)
2. możliwość skontrolowania dziecka
3. Polska legitymacja szkolna uprawniająca do zniżek na bilety PKP, PKS oraz komunikacji miejskiej
4. dobra jako system home schooling, jeśli dziecko nie uczęszcza do innej szkoły dziennej

Minusy:
1. kilka godzin dziennie nauki, gdzie rodzic odgrywa rolę nauczyciela
2. trudne do pogodzenia ze szkołą angielską, gdy dziecko wraca około 16 do domu i ma zadane już zadanie domowe
3. sporo zadania domowego kolidującego z zadaniem domowym z angielskiej szkoły
4. nie pozostawia wolnego czasu na inne hobby

Musiałam zrezygnować, gdyż nie dało rady pogodzić dziennej szkoły angielskiej, zadań domowych z tejże szkoły oraz sportu, które moje dziecko uprawia. Okazało się, że brakuje jej czasu na wypoczynek,
Widzę, że Libratus organizuje teraz egzaminy w Londynie. Kiedyś trzeba było jechać do Polski i czasami do różnych miast, by zdawać różne przedmioty.
W moim przypadku, to nie zagrało, choć wierzę, że innym zdaje to egzamin.

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/30/2013 18:48 #80119

• Alatoja
  • Junior Boarder
Dziekuje ISSB! Ciesze sie, ze znalazla sie osoba ktora zna temat od przyslowiowej podszewki. Bardzo cenne uwagi - zarowno te na plus jak i te na minus. Jesli program nie jest okrojony, to faktycznie ogromny wysilek dla dziecka.

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/30/2013 19:14 #80120

• ISSB
  • Senior Boarder
W pewnym sensie był okrojony, bo było tylko 6 przedmiotów, ale z drugiej strony te wszystkie przedmioty nie były same w sobie nic a nic skrócone, czyli język polski, matematyka, przyroda, informatyka, język angielski oraz historia. Naprawdę dużo czasu do spędzenia z dzieckiem na nauce.

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/30/2013 21:55 #80124

Ostatnio zmieniany: 03/30/2013 22:01 przez Iwaszkiewicz.

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 03/30/2013 22:06 #80125

Jak przyjechalismy do Glasgow, mielismy paru znajomych, ale w naszym wieku, corka byla oderwana od kolezanek i kolegow z Polski, a tu nie miala jeszcze zadnych znajomych.
To jest wbrew pozorom duzy problem dla dziecka. Zapisalismy ja do poskiej szkoly w Glasgow zeby poznala jakis rowiesnikow, tak sie stalo, duzo latwiej jej bylo. Dzis juz jest inaczej, ma wielu znajomych z roznych krajow, ale wtedy ta szkola pomogla sie jej tutaj zaklimatyzowac, porozmawiec w naszym jezyku, uzalic sie i tak zwyczajnie pogadac, bo wiadomo ze z doroslymi to nie jest przeciez to samo.
Myslez ze jest to duzy plus takiej szkoly, nieraz moze jeden z wazniejszych. Nie ujmujac wiedzy jaka przy okazji zdobedzie.
Ostatnio zmieniany: 03/30/2013 22:07 przez onieznajomy.
Za tę wiadomość podziękował(a): BlackRose

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 04/03/2013 21:05 #80358

• ISSB
  • Senior Boarder
Czy masz na myśli polską szkołę sobotnią w Glasgow? Jeśli tak, to temat dotyczył polskiej szkoły internetowej Libratus a tam się równieśników nie widzi. Jak najbardziej jestem zwolenniczką szkół sobotnich.

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 04/03/2013 21:38 #80360

Tu troche dziewczyny rozmawialy - moze Ci sie przyda:
forum.gazeta.pl/forum/w,37418,142721991,...a_edukacja_.html?v=2
Za tę wiadomość podziękował(a): Alatoja

Odp: Polska Szkoła dla dzieci polskich mieszkających w UK (za darmo?) 04/03/2013 21:40 #80361

ISSB napisał:
Czy masz na myśli polską szkołę sobotnią w Glasgow? Jeśli tak, to temat dotyczył polskiej szkoły internetowej Libratus a tam się równieśników nie widzi. Jak najbardziej jestem zwolenniczką szkół sobotnich.

Przepraszam ISSB, to ty mialas racje a nie ja.
Ale moze pomyslodawcy tej internetowej szkoly, wpadna na jakis pomysl zeby zrobic jakies spotkanie tych dzieci, wspolna wycieczke do muzeum, czy jakies inne spotkanie.
Polskie dzieci, potrzebuja polskich dzieci, i moze dzieki tej szkole beda mogly sie poznac.
Ostatnio zmieniany: 04/04/2013 21:33 przez onieznajomy.
Za tę wiadomość podziękował(a): ISSB
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.50 sekundy