Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Brytyjski paszport dla dziecka
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Brytyjski paszport dla dziecka

Brytyjski paszport dla dziecka 11/01/2010 12:05 #22648

• Nimfa
  • Gold Boarder
Brytyjski paszport dla dziecka czyli jak zrobic Brytola z dwoch Polakow

Okazuje sie ze mozna skladac aplikacje na Brytyjski paszport dla dziecka jesli dziecko urodzi sie w UK gdy chociaz jedno z rodzicow bedzie tu settled przed narodzinami tegoz dziecka

www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitize...qualifyingterritory/
If your parents are citizens of the European Economic Area (EEA)
If you were born in the United Kingdom between on or after 30 April 2006 to parents who were EEA citizens, you will not be a British citizen unless one of your parents had permanent residence status before the date of your birth However you may be able to register as a British citizen if one of your parents later gets indefinite leave to remain

Skontaktowalam sie z The United Kingdom Identity and Passport Service i otrzymalam odp
if either parent holds Indefinite Leave to Remain in the UK and the child was born after this ILR was granted then yes the child is entitled to a British Passport
You would need to submit a fully completed countersigned application form two photographs (one of which would also need to be countersigned your childs full birth certificate (showing parents details) and either parents passport containing indefinite leave to remain stamp issued before the childs birth The cost of the application would be 49.00 if submitted by post Alternatively if you wish to apply in person at one of our regional Passport Offices for a Fast Track (1 week guaranteed service) the cost would be 96.50

Jesli chodzi o potwierdzenie statusu stalego rezydenta to nie wiem czy to bedzie pieczatka w paszporcie czy tez jakis osobny document poniewaz nie otrzymalam jeszcze tego potwierdzenia. Opcja z pieczatka moze dotyczyc innych narodowoci- nie z Unii

Z innego forum dowiedziam sie ze ponoc mozliwym jest wyslanie aplikacji o poszaport wraz z dokumentami potwierdzajacym status

Jak potwierdzenie wkoncu zostanie mi przyslane to dam Wam znac

Pytania do forumowiczow sa nastepujące
Czy ktos z Was otrzymal juz potwierdzenie stalego rezydenta
I jak ono wygląda tzn czy jest to jakis dokument czy pieczatka w paszporcie
Czy ktos sie juz staral o Brytyjski paszport dla swojego dziecka w opcji jak zrobic Brytola z dwoch Polakow Prosze sie podzielic doswiadczeniem

Dzieki z gory za info
Pozdrawiam
Nimfa
ps po 6 probie wyslania tego posta usunelam wszelkie znaki i weszlo
Ostatnio zmieniany: 11/01/2010 12:07 przez Nimfa.

O:Brytyjski paszport dla dziecka 11/02/2010 16:50 #22714

• Tofik
  • Platinum Boarder
Nimfa napisał:
Brytyjski paszport dla dziecka czyli jak zrobic Brytola z dwoch Polakow

Inaczej mówiąc w Wielkiej Brytanii obowiązuje również "prawo ziemi" lex soli tzn wszyscy urodzeni na terenie UK w rodzinie - gdzie jest brytyjski obywatel lub jest ktoś zamieszkały/osiadły w UK (posiada status permanentnego rezydenta - dla obywateli UE uzyskiwany jest automatycznie po 5 latach pobytu w UK) nabywają brytyjskie obywatelstwo.

Podsumowując: jeżeli ktoś z naszych rodaków jest w UK (mieszka, pracuje itd) ponad 5 lat i nie starał się jeszcze dla siebie o obywatelstwo brytyjskie to jak mu się urodzi dziecko na terenie UK to może się starać o brytyjski paszport tylko dla dziecka bo dziecko nabywa brytyjskie obywatelstwo (nie musi jechać do Londynu z dzieckiem i przechodzić uciążliwej procedury wyrobienia polskiego paszportu dla swojego potomka).

Mam nadzieje, że jest to pewna, ciekawa opcja dla wszystkich, którzy przyjechali do UK zaraz po wejściu Polski do UE i spodziewają się dziecka lub niedawno urodziło im się dziecko.

źródło: en.wikipedia.org/wiki/British_nationality_law

O:Brytyjski paszport dla dziecka 11/02/2010 21:23 #22725

• Rafi
  • Platinum Boarder
Nimfa napisał:
Alternatively if you wish to apply in person at one of our regional Passport Offices for a Fast Track (1 week guaranteed service) the cost would be 96.50

To akurat moze byc trudne. Takich biur jest w UK zaledwie 7, z tego tylko jedno w naszym regionie
maps.direct.gov.uk/LDGRedirect/MapAction...esregional#mapanchor

Co gorsza, rzad planuje owo biuro w Newport zamknac ze wzgledow oszczednosciowych
www.bbc.co.uk/news/uk-wales-south-east-wales-11503599
Si vis pacem, para bellum
vicealigator.geoblog.pl
koniecswiata.net

O:Brytyjski paszport dla dziecka 11/03/2010 13:12 #22755

• Nimfa
  • Gold Boarder
hej Rafi
dzieki za info, moze jeszcze zdaze przed zamknieciem tego oddzialu
Nawiasem mowiac to z tego oddzialu dostalam cytowana odpowiedz na moje zapytanie do IPS

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 11/12/2010 10:55 #23370

• Nimfa
  • Gold Boarder
Nimfa napisał:

Z innego forum dowiedziam sie ze ponoc mozliwym jest wyslanie aplikacji o poszaport wraz z dokumentami potwierdzajacym status

Jak potwierdzenie wkoncu zostanie mi przyslane to dam Wam znac

Pytania do forumowiczow sa nastepujące
Czy ktos z Was otrzymal juz potwierdzenie stalego rezydenta

hejka
mala aktualizacja, aplikacje o potwierdzenie stalego rezydenta wyslalismy pod koniec sierpnia, niecierpliwilam sie wiec postanowilam do nich napisac
oto odp jak otrzymalam:
Your application Number ...., is currently in a queue awaitng to be allocated to a caseworker. Timescales for a apllication from start to finish can take up to 6 months. We reccomend unless you have urgent travel booked you do not request your documents.
wiec nie sadze ze dojdzie na czas i bedzdiemy zalaczac kupe papierow do aplikacji o paszport (inna metoda przeczytana na innym forum) teraz pozostaje sie modlic aby paszportow p60, payslipow i wrs certifikatow nam nie pogubili
Ostatnio zmieniany: 11/12/2010 10:56 przez Nimfa.

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 11/18/2010 10:43 #23865

• Nimfa
  • Gold Boarder
hej
Wlasnie zwrocili mezowi documenty plus dali potwierdzenie stalego rezydenta (po aplikacji EEA3), moja aplikacja najwidoczniej jest w toku.
Nie bedsziemy musieli wysylac kupy dokumentow wraz z aplikacja na paszport dla szkraba
Nawiasem to potwierdzenie stalego rezydenta jest rowniez niebieska ksiazeczka jaka dostaje sie po zlozeniu aplikacji EEA1 (Registration certificate). Pierwsza ksiazeczka (EEA1) w polu "type of document" ma napisane registration certificate, a druga ksiazeczka (po aplikacji EEA3 na stalego rezydenta) w "type of document" ma napisane document certifying permanent residence

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 11/19/2010 08:34 #23951

• Nimfa
  • Gold Boarder
Hej
zapomnialam wspomniec ze aplikacja o Brytyjski paszport dla dziecka musi zostac podpisana rowniez (poza rodzicem/rodzicami) przez osobe posiadajaca Brytyjski paszport, znajaca rodzicow (badz jednego z rodzicow- nie jestem pewna)) przynajmniej 2 lata i nie moze byc z rodzicami spokrewniona oraz musi byc z "pewnej grupy zawodowej"

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 11/19/2010 11:42 #23972

• Edy
  • Fresh Boarder
Hej
Otrzymanie paszportu Brytyjskiego dla dziecka urodzonego tu jest bardzo proste, wiem bo pol roku temu nasza niunia go dostala. Wystarczy zlozyc aplikacje o paszport, dolaczyc Akt Urodzenia, 2 zdjecia (zdjecie musi byc podpisane przez posiadacza brytyjskiego paszportu, ktory cie zna przynajmniej 2 lata i musi wykonywac okreslone zawody np. civil servant, doctor, teacher - wiecej info w aplikacji) i trzeba dolaczyc P60 lub P45 jednego z rodzicow z 5 ostatnich lat i paszport tego rodzica. I oczywiscie oplata. My umowilsmy sie na spotkanie w biurze paszportowym Home Office w Newport, wiec oplata wyniosla niecale £100 i dostalismy paszport w ciagu 4 dni (mowia ze w ciagu tygodnia sie dostaje) a dzien wczesniej przyszly spowrotem dokumenty. Ale jesli chce sie zaoszczedzic i nie zalezy wam na czasie mozna wyslac dokumenty poczta. Jesli komus brakuje P60 z jakiegos okresu polecalabym wziasc steatements z tego okresu i umowic sie na spotkanie. Bylo to szybkie i proste. Zycze powodzenia. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 11/19/2010 11:47 przez Edy.

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 11/19/2010 12:40 #23975

• Nimfa
  • Gold Boarder
Hej Edy
dzieki za post i potwierdzenie stanu rzeczy swym doswiadczeniem. Mam nadzieje ze jakby co to mozna bedzie Cie troche pomeczyc pytaniami odnosnie aplikacji (jesli takowe pytania narosna)
Mysle ze w styczniu lub lutym bedziemy sie zabierac za ta aplikacje.
Super ze nie trwa to miesiacami i mam nadzieje ze zdarzymy z apliakacja nim zaczna zamykac jednostki IPS

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 12/02/2010 12:56 #24651

• BlackRose
  • Platinum Boarder
witam chcialam zapytac gdzie dostane odpis aktu urodzenia,poniewaz gdzies zapodzialam pelny?czy musza byc oboje rodzice w urzedzie?czy jesli jestem tutaj juz ponad 4 lata ale pracuje dopiero 2 moge rowniez zlozyc?

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 01/26/2011 13:25 #27944

• Nimfa
  • Gold Boarder
aplikacja zostala wyslana
teraz tylko czekac na paszport
rodzice bardzo zadowoleni a syn wydaje, ze tez sie cieszy

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/07/2011 14:37 #28571

• Nimfa
  • Gold Boarder
mp.jpg

Hura
wlasnie dzis zostal dostarczony paszport naszego synka, czekalismy niecale 2 tyg, koszt 53 funty (49 aplikacja+ 3 polecony), paszport na 5 lat z obywatelstwem brytyjskim "gratis".
Pozdrawiamy
Ostatnio zmieniany: 02/07/2011 14:41 przez Nimfa.

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/07/2011 15:06 #28572

• Gregor
  • Platinum Boarder
No to macie pierwszego Angola w rodzinie;) gratuluje!

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/07/2011 15:12 #28574

• rondzik
  • Gold Boarder
podoba mi sie ze nie wymazaliscie "SKI'. nice touch.

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/09/2011 17:28 #28642

• Justyna
  • Administrator
Pieknie, pieknie GRATULUJEMY

dla tych, ktorym okres 5 lat minal po narodzinach dziecka chyba tez jest nadzieja:

"Since 30 April 2006 EEA citizens are automatically considered free of a time limit under immigration rules after exercising Treaty rights for any continuous five-year period. After five years you will automatically receive permanent residence status. There is no longer a need to apply for indefinite leave to remain.

If you were born in the United Kingdom between on or after 30 April 2006 to parents who were EEA citizens, you will not be a British citizen unless one of your parents had permanent residence status before the date of your birth. However, you may be able to register as a British citizen if one of your parents later gets indefinite leave to remain (see registering your child as a British citizen or subject).
1. akapit:
nie trzeba aplikowac o Indefinite Leave to remain bo jesli mamy 5 lat ciaglosci to mamy permanent resident status
2. akapit: jesli dziecko urodzilo sie po 30 kwietnia, nie dostanie paszportu chyba ze rodzice mieli permanent residence status przed jego urodzeniem (czyli domyslnie i indefinite leave to remain bez aplikacji czyli mieszkali w uk ponad 5 lat. Aczkolwiek - mozliwe jest staranie sie o paszport jesli w pozniejszym okresie jedno z rodzicow dostanie Indefinite leave to remain (domyslnie - 5 lat mieszka i automatycznie dostaje permanent resiency?)

czyli wystarczyloby wyslac wszystkie papiety dokumentujace ze mieszka sie tu juz 5 lat i aplikacje i juz? czy to o tym pisal EDY?

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/09/2011 19:30 #28647

• Tofik
  • Platinum Boarder
Justyna napisał:

czyli wystarczyloby wyslac wszystkie papiety dokumentujace ze mieszka sie tu juz 5 lat i aplikacje i juz? czy to o tym pisal EDY?

My wyslalismy dokladnie:
1. Aplikacje na paszport - pobrana z poczty, podpisana przez Anglika i przez rodzica
2. 2 zdjecia (jedno podpisane przez Anglika)
3. Akt urodzenia
4. Paszport 1 rodzica - stałego rezydenta UK
5. Ksiazeczke stalego rezydenta UK
6. Czek na kwote 52 funty.
Justyna napisał:

However, you may be able to register as a British citizen if one of your parents later gets indefinite leave to remain (see registering your child as a British citizen or subject).

Na uk border sa rozne typy aplikacje na obywatelstwo. Wydaje mi sie ze rejestrujac w tym przypadku dziecko trzeba zlozyc jedna z aplikacji MN1 lub MN4 z opłata 500 funtow.
MN1
www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitize...ingasbritishcitizen/
MN4
www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitize...childbritishsubject/

Jednak tego tematu nie zglebialem bo mnie nie dotyczyl - wiec moge sie mylic.
Ostatnio zmieniany: 02/10/2011 10:41 przez Tofik.

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/10/2011 12:12 #28699

• Justyna
  • Administrator
tak szybciutko:

MN1
potem certyfikat odeslac i juz mamy paszport, razem od 3 do 6 mcy

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/10/2011 17:14 #28706

• Tofik
  • Platinum Boarder
Załączam link do nowego cennika UK border agency:
www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/d...nationality-fees.pdf
forma MN1 wiaze sie niestety z oplata 500 funtow za 1 dziecko i 600 funtow za 2 dzieci plus 150 funtów za każde następne dziecko.

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/10/2011 17:34 #28708

• zuzanna
  • Fresh Boarder
moj syn urodzil sie w czerwcu 2007 roku ,ja i moj partner przepracowalismy w uk ponad 5 lat . ze stronek ktore podalyscie zrozumialam,ze moj synek ma szanse na brytyjski paszport .jesli sie myle ,to prosze mnie poprawic.

moje pytanie brzmi jak sie za to zabrac ,tzn czy wziac formularz na paszport z poczty i wyslac z moimi p60 i podpisami od np lekarza itp ? jak ten formularz sie nazywa? czy to jest mn1 o ktorej kolezanka wyzej pisala? i jaka jest oplata w naszym przypadku ? normalnie jak za paszport ,czy te 500f o ktorym ktos wyzej pisal?

bede wdzieczna za ,,rozjasnienie,, mi w glowie

Odp: Brytyjski paszport dla dziecka 02/10/2011 18:03 #28709

• Tofik
  • Platinum Boarder
no to troche sie skomplikowalo. trzeba ustali 2 osobne sprawy.
1. oplata za sam paszport dla dziecka jest 49 f aplikacje pobiera sie na poczcie (passport form) i trzeba ja wypelnic zgodnie z wytycznymi w informatorze dolaczonym do aplikacji.
2. rejestracja o ktorej pisze Justyna formularz MN1 z oplata 500 f (o ktorej ja napisalem) to juz calkiem inna bajka i tak jak pisalem wczesniej nie drazylem tego tematu dokladnie bo mnie nie dotyczyl i nie jestem w stanie Ci pomoc
Polecam dokladne przestudiowanie strony uk border agency form MN1
www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitize...ingasbritishcitizen/
Ostatnio zmieniany: 02/10/2011 18:25 przez Tofik.
Wygenerowano w 0.55 sekundy