Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Lot samolotem
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Lot samolotem

Lot samolotem 01/13/2011 20:10 #27224

• patar19
  • Junior Boarder
Hejka nie długo czeka mnie pierwszy lot samolotem z moim małym synkiem obecnie ma 3 m-ce liniami Ryanair jak to jest z tymi bagażami czy małemu przysługuje jakiś bagaż?czy nie ma problemu z np.podgrzaniem mleka na pokładzie?piszcie wszystko co wiecie na ten temat Dzieki

Odp: Lot samolotem 01/13/2011 23:38 #27233

• naimad
  • Administrator
nie bede rozwijal swojej opinie na temat ryanair'a, ale maja chyba najgorsza policy jesli chodzi o przewoz dzieci do lat 2. Zawsze jest stala oplata w wysokosci 20 funtow w jedno strone od dziecka do lat 2. Nawet jak rodzic kupi bilet za funta to za dziecko bedzie on wynosil 20 funtow w jedna strone. Przysluguje Ci przewoz skladanego wozka, ktory odbieraja przy wejsciu do samolotu, na dole schodow, lub w rekawie.I nic wiecej Ci nie przysluguje w ryanairze. nie masz nawet dodatkowego bagazu podrecznego.

ze strony ryanaira:
There is no checked or cabin baggage allowance for infants, however one fully collapsible pushchair per child is carried free of charge and does not need to be prebooked. Additional infant equipment (maximum 20kilos) such as car/booster seats and travel cots may be carried in addition to your personal checked baggage allowance at a separate fee per item/per one way flight. (click here for rate details) No baby/car seats are allowed in the cabin of the aircraft.

za fotelik, lozeczko , ktore bedzie nadane z bagazem glownym placi sie zawsze 10 funtow w jedna strone.
Powinni miec podgrzewacz do mleka, ale my nigdy nie podgrzewalismy mleka wiec nie wiem. Ale goraco wode musza miec wiec w taki sposob mozesz podgrzac. my podrzewalismy i zamykalismy w taki pseudo termos ze styropianu na raptem 2h lotu to wystarcza.

Kiedys juz gdzies na forum o tym pisalem. Dlatego wedlug mnie nie oplaca sie latac tanimi liniami z dzieckiem.w normalnej linii przysluguje Ci dodatkowy bagaz dla dziecka, zarowno podreczny jak i glowny w ramach ceny biletu. Cena biletu dla dziecka do lat 2, ktore siedzi na kolanach, to 10% ceny normalnego biletu. Tak przynajmniej jest w ba, klm, airfrance, lan, turkish airline, w tych probowalismy. Jezeli chcecie wziasc wozek, dla mamy bagaz, dla dziecka bagaz i 2 podreczne to bilet w tradycyjnych liniach bedzie tanszy niz w ryanairze:) Co prawda jesli lecialabys sama to z tym wozkiem i cala sterta bagazu wygladalabys jak wielblad ale...

ps. wlasnie pisze skarge do airfrance, ze nie przygotowali kolacji i sniadania dla dziecka i nie dali mu kredek i misia
Za tę wiadomość podziękował(a): patar19

Odp: Lot samolotem 01/13/2011 23:44 #27234

• naimad
  • Administrator
znalazlem: to jest ten wateko lataniu samolotem z dzieckiem

Odp: Lot samolotem 01/13/2011 23:49 #27235

• naimad
  • Administrator
no i w normalnych liniach, jezeli jest choc jedno wolne miejsce gdzies, to jezeli np jak my: ja, zona i bobas, siedzielismy, a bobas na kolanach, i obok nas jakas babka, to ja poprosza aby sie przesiadla i masz miejsce dla bobasa, na ktorym smacznie spi. Ryanair lata pelen i nikomu z obslugi nie chcialoby sie pytac kogogkolwiek o zmiany miejsc

Odp: Lot samolotem 01/14/2011 13:27 #27245

Przygotuj sie jeszcze na prostackie komentarze Polakow czemu to dziecko placze ! A plakac bedzie bo roznica cisnien bedzie zatykala mu uszka i sprawiala bol.

Odp: Lot samolotem 01/14/2011 13:48 #27247

• naimad
  • Administrator
dominik.l napisał:
Przygotuj sie jeszcze na prostackie komentarze Polakow czemu to dziecko placze ! A plakac bedzie bo roznica cisnien bedzie zatykala mu uszka i sprawiala bol.

dominik. l nie strasz patar. nie kazde dziecko placze podczas ladowania i startu. Nasz junior ani razu nie zaplakal a zrobilismy z nim 15 lotow, w ciagu jego pierwszego roku, wiec jest to 30 startow i ladowan i ani jednej lezki.

ps powinienem napisac 15 startow i 16 ladowan, bo na jeden start przypadly kiedys prawie 2 ladowania heheheh
Ostatnio zmieniany: 01/14/2011 13:53 przez naimad.

Odp: Lot samolotem 01/14/2011 15:08 #27251

• Justyna
  • Administrator
nawet jak nie bedzie plakalo to moze znalezc sie ktos komu po prostu przeszkadzaja dzieci, chocby byly nie wiem jak grzeczne
no ale wlasnie, moze nie straszmy sie na zapas
ostatnio slyszalam bardzo pozytywna historie o tym jak na pewnym lotnisku w Polsce pani z Ryanaira puscila mamie z malutkim dzieckiem dodatkowa torbe za cene fotelika (wyszlo o polowe taniej niz zaplata za nadbagaz)
wiec keep smiling

Odp: Lot samolotem 01/14/2011 15:42 #27254

• patar19
  • Junior Boarder
Dzieki za wszystkie odpowiedzi mam nadzieje ze lot nie bedzie taki straszny !
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.32 sekundy