Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Wietrzenie forum.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Wietrzenie forum.

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 15:23 #99999

Myślę , że powinnam opowiedzieć kilka historii . Nie będą to dla mnie łatwe opowieści bo znam osobiście każdą z bohaterek . Wierzę jednak , ze przynajmniej część czytelników zrewiduje swoje poglądy a przynajmniej spróbuje się zastanowić .

Opowieść pierwsza.

"Marta"

Jest moja równolatką . Nigdy byście jednak nie wpadli na to , że ta stara , zniszczona kobieta skończyła niedawno 30 lat . To narkomanka , alkoholiczka , człowiek który osiągnął życiowe dno . Poznałam ją przypadkiem i zrobiła na mnie fatalne wrażenie . Brudna , pijana , bełkocząca postać która kiedyś , w innym wymiarze mogłaby być całkiem fajną, ładną dziewczyną . Jej historię opowiedziała mi znajoma która od lat bezskutecznie walczy o to by ten strzęp człowieka wyprowadzić na prostą .
Marta była świetnie zapowiadającą się studentką . Zdolna, ładna dziewczyna miała jeden feler - preferowała kobiety .Jej rodzina preferowała jednak tradycyjne podejście do kwestii seksu i spraw damsko - męskich . I gdy któregoś dnia ktoś doniósł rodzicom naszej bohaterki o jej wspomnianych skłonnościach wybuchła bomba. Gdy prośby i groźby nie odniosły spodziewanego rezultatu tatuś sięgnął po inne metody.
Ten proceder ma nazwę . Gwałt naprawczy . I wbrew pozorom nie jest to marginalne zjawisko . Tatuś sprowadził kilku sympatycznych kolegów i pokazali dziewczynie co traci a co zyskać może.
Operacja "leczenie" zakończyła się fiaskiem ale tatko może być z siebie dumny . Przynajmniej próbował ocalić dziecinę od ogni piekielnych . Prawda?

Dobra , Miały być dwie opowieści ale na dziś sobie daruję . Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 01/13/2014 15:26 przez Trickster.
Za tę wiadomość podziękował(a): Justyna, basiaev, Januszm

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 16:28 #100005

• Januszm
  • Platinum Boarder
basiaev napisał:
Mnie Biblia az tak bardzo nie jest potrzebna do zycia i decydowania co jest "normalne" w zyciu.

Niektorzy nie potrafia myslec samodzielnie, nie potrafia odroznic dobra od zla, dlatego basiaev tacy ludzie musza korzystac z bibli jako mapy zycia.

Bez przewodnika (ksiadz) i mapy (biblia) by sie w tym zyciu pogubili.

Dla mnie sa to slabe jednostki spoleczne, tak pod wzgledem psychicznym jak i intelektualnym

Mozna nimi dowolnie manipulowac, tlumaczac wszystko "slowem Bozym".

Ale to wcale nie znaczy, ze mozna im odmowic prawa do zycia, na takim samym poziomie z takimi samymi prawami jak pozostalej czesci spoleczenstwa.
Za tę wiadomość podziękował(a): basiaev

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 19:29 #100020

• Arnold
  • Platinum Boarder
Rafal_79 napisał:

'Inny czlowiek jest normalny.'

Musisz tak pisać, bo przecież nie będziesz bruździł samemu sobie.
Swoja drogą, Wasza (Twoja i Twoich fanów, których wyliczać nie muszę, gdyż jest ich tutaj niewielu) homoseksualna zawziętość jest zdumiewająca.
Płaci Wam ktoś za te szyderstwa?

Jak ja się cieszę, że pracuję wśród normalnych ludzi.
Odkąd Ty się ujawniłeś na Tym forum, odważniej zaczęli pisać o swoich preferencjach Twoi obecni forumowi fani.
Dokładnie takimi metodami jak Ty, działają wszelkiej maści pederaści oraz ich miłośnicy.
Jednak mam nadzieję, że takich, których Twoja mowa nie wzrusza, jest większość.
Mam też nadzieję, że żadne Rafałki, Januszki, Basieńki czy inne Victorie, nie zmienią porządku tego świata, bo zwykli ludzie w najmniejszym stopniu się z Wami nie utożsamiają. Obecnie jest moda na bycie gejem, ale jak każda moda, ta też przeminie i tyle będzie Waszego, ile sobie pogadacie, przy okazji szydząc ze swoich oponentów i ich poglądów.

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 19:33 #100021

• Arnold
  • Platinum Boarder
Rafal_79 napisał:

Nie wiem w jaki to sposob Basia czy ktokolwiek inny w ktorymkolwiek momencie wykazal brak toleracji dla czyjejkolwiek wiary. Ale jak ty czy ktokolwiek inny bedzie twierdzil, ze homoseksualizm jest zlem moralnym, a ludzie homoseksualni sa zli, bo sa homoseksualni, to masz we mnie wroga, bo mi sie takie wartosciowanie nie podoba. Mozesz sobie wierzyc, w co chcesz, ale jak przypuszczasz, ze ci to daje moralne prawo oceny innego czlowieka i krytykowania jego innosci, to na to zgody nie ma.

A kto Tobie dał prawo do szydzenia z ludzi o innych poglądach czy preferencjach? Ja nie lubię gejów i wara Ci od moich preferencji. Ty możesz sobie lubić co chcesz, ale od moich preferencji łapy precz!!!

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 19:39 #100022

• Arnold
  • Platinum Boarder
Rafal_79 napisał:
Tofik napisał:
Rafal_79 napisał:
Stary Testament, tak mowi, Tofik.

Jezus kaze kochac kazdego.

Tobie jest blizej do Starego czy do Nowego testamentu?

Oczywiście, że jako chrześcijaninowi jest mi bliższy Nowy Testament choć Stary jest ważny, cenny i istotny.
Przeanalizuj list do Rzymian i 1 list do Koryntian z Nowego Testamentu ale jak chcesz to mogę Ci wysłać dokładne cytaty.

List napisany przez Sw Pawla, ktory Jezusa nigdy na oczy nie widzial.

Jezus w calym Nowym Testamencie nawet sie raz nie zajaknal, ze mu sie homoseksualizm nie podoba. Why?

Oczywiscie masz racje, ze listy Pawla wlaczono do Nowego Testamentu. Ja tu nie probuje z ciebie robic, Tofik, protestanta , ale mnie to jednak troche bawi, ze 2000 lat po tym, jak jakis facet napisal cos o gejach, to ty to teraz bierzesz za boska wyrocznie. To wymaga bardzo duzo wiary i obawiam sie, ze w takich ilosciach to ona jest dostepna bardzo nielicznym.

Moze widziales badania, ze polowa polskich katolikow nie wierzy nawet w smierc Jezusa na krzyzu ani w jego zmartwychwstanie? Tomasz Terlikowski o tym pisal w Rzepie:

www.rp.pl/artykul/1073998.html

Ciekaw jestem, ile w zwiazku z tym osob wierzy, ze Sw Pawel mowi do nas glosem boga w swoim liscie - obawiam sie, ze jeszcze mniej...

Jednym slowem, wymagasz od ludzi czegos, na co jedyna podstawe znajdujesz w slowach nieznajacego Jezusa czlowieka sprzed 2 tys lat... Moim zdaniem, to sa troche wygorowane oczekiwania, zwlaszcza sie ze sie kloca ze zwyczajnym ludzkim poczuciem dobra i przyzwoitosci. To sie niestety nazywa: religijny fanatyzm.

Czy Ty chłopcze naprawdę nie widzisz, jak obrażasz ludzi?

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 19:59 #100024

• basiaev
  • Platinum Boarder
Mialo byc wietrzenie, a zrobil sie WC kwadrans

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 19:59 #100025

• Januszm
  • Platinum Boarder
Ty za to arnoldziku masz maniery i delikatnosc pieska salonowego i nikogo, nigdy, przenigdy tutaj nie obraziles.

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 20:16 #100029

• Rafal_79
  • Platinum Boarder
Powiem ci Arnold, ze strasznie ponuro wypadasz nawet na tle naszej patryjotycznej forumowej gromadki. My sie tu wszyscy wesolo bawimy, ukladamy sobie wierszyki, robimy na swoj temat komiksy, Onieznajomy prawi nam przy ognisku jak to drzewiej bywalo, gdy krol panowal, a kraina nasza mlekiem i miodem plynaca byla...

Dziewczyny sie nam wkrecily w male kolko teatralne i wystawiaja sztuki Sienkiewicza, ja sie z Chalucem wymieniam lekturami - jednym slowem dzialalnosc kulturalna kwitnie! Ale nie tylko kulturalna, bo i powazniejsze tematy tu sie podejmuje - Tofik ewangelizuje, Basia edukuje, Trickster recenzuje, a Janusz zalozyl kurs judo.

Jest fajnie do momentu, gdy twoja ponura geba tu do nas zaglada i nam sielanke psujesz. Agresywnie sie robi i nieprzyjemnie, jak na spotkaniach Episkopatu. Postanowilem wiec dla rozrywki wymienic po kolei przyklady, dla ktorych najbardziej ponury jestes z naszych patryjotow:

Lubie ich, za:

Euzebya - za cieta riposte i bezpretensjonalne poczucie humoru
Chaluca - za wole do zmian na lepsze
Macieja - za ludzkie odruchy
Onieznajomego - komentarz zbyteczny
Soja - za wywazony ton
Krola Erica - za to, ze dal mi slawe
Victoriewarsowie - za duza czcionke

Ciebie nie lubie za nic.
Ostatnio zmieniany: 01/13/2014 20:46 przez Rafal_79.

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 20:18 #100030

• maciej
  • Platinum Boarder
zakladajac ten temat liczylem na cos innego niz kolejny spektakt tej napierdalanki ktora do niczego madrego i tak nie doprowadzi, bo to nie jest zadna wymiana pogladow tylko mniej czy bardziej osobiste wycieczki.

dlatego tez prosze chociaz o niewyzywanie sie wlasnie w tym topicu (w pozostalych [juz pewnie z polowa na glownej] robcie co chcecie)

na poczatek troche lagodzenia obyczajow ( ciekawostka - to tytul wymyslony przez Waldorfa)

Ostatnio zmieniany: 01/13/2014 20:21 przez maciej.
Za tę wiadomość podziękował(a): yak, Katmantis

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 20:21 #100031

• Januszm
  • Platinum Boarder
Arnold napisał:

Jak ja się cieszę, że pracuję wśród normalnych ludzi.

Pewny jestes? Zagladasz swoim wspolpracownikom do sypialni?
Ostatnio zmieniany: 01/13/2014 20:22 przez Januszm.
Za tę wiadomość podziękował(a): victoriovarsovia

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 20:22 #100032

• Rafal_79
  • Platinum Boarder
maciej napisał:
zakladajac ten temat liczylem na cos innego niz kolejny spektakt tej napierdalanki ktora do niczego madrego i tak nie doprowadzi, bo to nie jest zadna wymiana pogladow tylko mniej czy bardziej osobiste wycieczki.

BO CO ZLEGO, TO NIE JA

dlatego tez prosze chociaz o niewyzywanie sie wlasnie w tym topicu (w pozostalych [juz pewnie z polowa na glownej robcie co chcecie])

Informujemy, ze zakladanie watkow nie gwarantuje automatycznie prawa wlasnosci. W celach nabycia prawa wlasnosci prosimy sie zglaszac do admina z koperta i oplatkiem.
Ostatnio zmieniany: 01/13/2014 20:22 przez Rafal_79.
Za tę wiadomość podziękował(a): Januszm

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 20:43 #100036

• basiaev
  • Platinum Boarder
Pewnie jest samozatrudniony, a bedac jedynym normalnm czlowiekiem na swiecie, napisal prawde.
Ja to mam samych nienormalnych dookola. Sasiad z lewej ma turrets, maz prowadzi dyskusje z psem, tesciowa obsesyjnie robi dzemy I spiewa przy garach. Tesciu to juz zupelny odchyl od normy, bo nie wierzy, ze nie istnieja inne sery poza cheddarem. Syn przechodzi faze wegeterianizmu a corka maluje paznokcie na czarno, a to chyba wiemy co oznacza. Ja to juz w ogole szkoda gadac...
Za tę wiadomość podziękował(a): Januszm, Trickster

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 20:48 #100037

• Rafal_79
  • Platinum Boarder
Spokojnie Basiu, po prostu przechodzisz kryzys polskosci. Kazdemu sie moze zdarzyc.

Na kryzys polskosci najlepsza lewatywa z swieconej wody.
Za tę wiadomość podziękował(a): basiaev, victoriovarsovia

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 23:14 #100049

• basiaev
  • Platinum Boarder
Lewacka chyba?

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 23:50 #100054

• Justyna
  • Administrator
Z dedykacja:
dla Wszystkich
moze zapaski pomoga przewietrzyc temat, niech se chopy i baby popatrza, a co!

no chyba, ze sie znowu paru panom/panio cisnienie podniesie (od patrzenia i od tesknoty, oczywiscie)
Ostatnio zmieniany: 01/13/2014 23:51 przez Justyna.
Za tę wiadomość podziękował(a): Januszm, Trickster

Odp: Wietrzenie forum. 01/13/2014 23:58 #100056

• Rafal_79
  • Platinum Boarder
Czy to jest wlasnie gender? I jak to sie ma do wizerunku matki polki... Ech...
Ostatnio zmieniany: 01/13/2014 23:58 przez Rafal_79.

Odp: Wietrzenie forum. 01/14/2014 00:04 #100057

• Rafal_79
  • Platinum Boarder
Slowianki spoko, ale ile mozna Ja tam dalej bede promowal multi kulti

Odp: Wietrzenie forum. 01/14/2014 00:53 #100062

• Rafal_79
  • Platinum Boarder
Ech, rozimprezowalem sie pod wieczor po tym, jak mi sie cisnienie podnioslo, a tu trzeba isc spac.

Specjalnie dla Arnolda - T.Love
A w szczegolnosci refren:

A, a, a, a...
A, a, a, a...
A, a, a, a...

Spójrz dookoła słońce świeci
Spójrz dookoła słońce świeci
Po smutnych ulicach słońce świeci
Rodzą się anormalne dzieci
Po smutnych ulicach słońce świeci
Rodzą się anormalne dzieci

A, a, a, a...
A, a, a, a...
A, a, a, a...

Ostatnio zmieniany: 01/14/2014 00:55 przez Rafal_79.

Odp: Wietrzenie forum. 01/14/2014 08:10 #100064

• Tofik
  • Platinum Boarder
basiaev napisał:
Tofiku Drogi, ja mysle, ze nia ma zadnego absolutu, normy, jakiejs takiej moralnej linijki, do ktorej mozemy przyrownywac ludzi.
Nie kradne, nie znecam sie nad nikim, nie mam ochoty zabijac, wiec chyba jakos w jakiejs tam normie moge sie znalezc. Nie miewam napadow agresji, nawet nie mam sadystycznych mysli.
Moze to wystarczy dla tej normy.
Co to sa zachowania seksualne - hetero badz homo, ktore sa tak trudne do zaakceptowania przez Ciebie? to, co dwie dorosle osoby robia razem to chyba nie jest nasz interes???? cozes Ty taki wscibski?

Basiu dziękuję za szczerą odpowiedź.
To jest właśnie dramat wpółczesnego, nowoczesnego człowieka, który nie posiada żadnego autorytetu, wzorca, absolutu. Najprawdopodobniej sam dla siebie jest wzorcem, sam wyznacza sobie normy moralne, przemawia przez niego pycha i egoizm.
Taki człowiek nie może określić co jest dobre a co złe, co jest prawdą a co jest kłamstwiem. Wszystko jest relatywne, nie można nic zdefiniować i wszystko można podważyć.
Osoby wierzące i niewierzące mają inne wyznaczniki norm moralnych ponieważ nie korzystają za wspólnego wzorca wartości.
Zachowania homoseksualne to współżycie przeciwne naturze.

Odp: Wietrzenie forum. 01/14/2014 08:37 #100065

• Januszm
  • Platinum Boarder
Pośród zwierząt, istot raczej niezbyt intensywnie myślących, kierujących się instynktem, też istnieje homoseksualizm! Więc występuje w naturze i nie jest tworem człowieka.

Co do norm moralnych, na jakiej podstawie śmieszne twierdzić, że Ty jako wierzący masz większe normy moralne niż basiaev czy np. Ja.
To jest tak z automatu przyznawana moralność?
Ty wierzysz to masz tu proszę 100% moralności, a Ty nie wierzysz, to trzymaj tylko 10%.
Tak to działa według ciebie Tofik?
Ostatnio zmieniany: 01/14/2014 08:39 przez Januszm.
Wygenerowano w 0.65 sekundy