Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pieciolatek w szkole
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pieciolatek w szkole

Pieciolatek w szkole 09/26/2012 17:31 #67449

Witam,

przygotowujemy się do wyjazdu z dziećmi, który to ma nastąpić co prawda za rok, ale lubię być przygotowana na wszystko więc poproszę Was o kilka odpowiedzi.
Wiem, że temat 5latka poruszała Wiktoria, ale ja mam troszkę inne wątpliwości.
Nasz wyjazd planujemy na październik w przyszłym roku, ja dobiję do męża pradopodobnie w styczniu może wcześniej.
Na jakiejś stronie wyczytałam, że jeśli dziecko kończy 5 lat przed 31 marca danego roku, to tego samego roku idzie do 1 klasy, jeśli jednak ma urodziny po 1 kwietnia to do szkoły pójdzie w roku kolejnym. Dla przykładu dziecko urodzone 1 marca 2008 roku pójdzie do szkoły w 2013 r., natomiast dzieciak urodzony 1 maja 2008 r., pójdzie do szkoły w 2014r.
Proszę napiszcie mi czy jest to prawda?

Jeśli tak nie jest to czy jest możliwość aby przyjęli mi dziecko do szkoły od stycznia, czy będzie musiała jako 6-latka pójść do 5-latków?
Szczerze mówiąc to co wyżej napisałam rozwiązywałoby nasz problem bo córka jest z września więc zdążyłaby się zaaklimatyzować.
Na dzień dzisiejszy raczej nie ma szans, że uda nam się wyjechać wcześniej, ponieważ związane jest to po prostu z tym, że mój mąż obecnie uczy się i dopiero w październiku będziemy mógł otrzymać wyniku egzaminu, które zadecydują o jego być albo nie być na angielskim rynku godziwej płacy
Bardzo proszę o odpowiedzi lub podpowiedzi gdzie dalej mogę pokierować moje pytanie.
Ostatnio zmieniany: 09/26/2012 17:36 przez Rafi.

Odp: Pieciolatek w szkole 09/26/2012 18:09 #67451

• matylda81
  • Platinum Boarder
nie pamietam, czy akurat liczy sie do marca, ale jest tak, ze do ktoregos miesiaca w tym samym roku, idzie sie do innej grupy wiekowej jak chcesz, to jutro sprawdze to dokladnie w mojej szkole jesli twoja corka, nie zalapalaby sie do pierwszej klasy, to nie ma sie co martwic, bo przyjeliby ja do 'reception' (to jakby taka zerowka w szkole).wiec tak czy inaczej, mialaby czas na zaklimatyzowanie:) do szkoly przyjmuja, bez wzgledu, czy szkola dopiero co sie zaczela, czy juz sie konczy, tu nie ma zadnej roznicy, problem moze byc tylko taki, ze wybrana przez ciebie szkola, moze nie miec juz wolnych miejsc,a wtedy dadza cie do jakies innej.
generalnie, nie masz sie co martwic
Za tę wiadomość podziękował(a): ireneuszz

Odp: Pieciolatek w szkole 09/26/2012 23:01 #67474

• mazzz
  • Platinum Boarder
Dzieci urodzone do 31 sierpnia ida normalnie od wrzesnia do szkoly.
Dzieci urodzone pozniej kwalifikuja sie do klasy nizej czyli jakby rok do tylu.
Nie ma sie co za wczasu martwic przyjac dziecko w wieku szkolnym musza taki maja obowiazek.
Jezeli moge ci cos podpowiedziec to juz teraz puki macie sporo czasu ogladajcie angielska tv chocby w internecie a dzieciom wlacz bajki po angielsku to im znacznie ulatwi start oraz przysporzy mniej stresow.
Powodzenia
Za tę wiadomość podziękował(a): ireneuszz

Odp: Pieciolatek w szkole 09/27/2012 09:59 #67484

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście skorzystam z Waszych rad i zacznę puszczać te bajki po angielski. Od jakiegoś czasu uczymy się z mężem angielskiego, wieczorami staramy się zamienić kilka zdań po angielsku
Dziękuję za podniesienie mnie na duchu bo tak naprawdę to szkoła i to czy moje dzieci się zaaklimatyzują spędza mi sen z powiek. Wiadomo jak to matce Polce, wiecznie się zamartwiającej
Matylda81 będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Mam jeszcze pytanie.
Ile czasu wcześniej zapisywać dziecko do szkoły?
Czy zrobić to jeszcze z Polski, czy już jak będziemy w Anglii?

Odp: Pieciolatek w szkole 09/27/2012 17:01 #67493

• mazzz
  • Platinum Boarder
Jak juz bedziesz wiedziala gdzie bedziesz mieszkac i bedzie to pewne to skontaktuj sie z najblizszymi szkolami i oni sami powiedza ci jak to wyglada.

Odp: Pieciolatek w szkole 09/29/2012 10:30 #67577

• matylda81
  • Platinum Boarder
dokladnie to jest tak, jesli dziecko jest urodzone miedzy :
1.9.08-31.8.09 pojdzie do szkoly (do reception) we wrzesniu 2013
1.9.07-31.8.08 juz kwalifikuje sie do szkoly (reception)
1.9.06-31.8.07 pojdzie do year1
mam nadzieje, ze ci to pomoze
co do reszty, to zgadzam sie z mazzz
a jesli jeszcze, masz jakies pytania/watpliwosci to pisz smialo
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.30 sekundy