Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit?

Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 17:04 #12978

• Sandy
  • Fresh Boarder
Tyle czasu glowie sie nad tym,ze juz nie mam sily dedukowac i poprosze Was o pomoc.Nie wiem czy moge starac sie o Working Tax Credit jesli rozpoczelam prace 7 kwietnia 2010 a rok podatkowy skonczyl sie 5 kwietnia 2010.Czy o ten tax mozna sie ubiegac dopiero jak skonczy sie rok podatkowy,gdy sie rozpocznie czy nie ma znaczenia?(Gdzies przeczytalam,ze od momentu wyslania aplikacji zwracaja pieniadze jedynie za 3 miesiace wstecz wiec aplikowanie pod koniec roku podatkowego nie mialoby sensu)
Dzwonilam z prosba o formularz.Po zadaniu mi mnostwa pytan,przyslano mi formularz,chociaz zaznaczalam,ze prace rozpoczelam 7 kwietnia tego roku.W formularzu nalezy wpisac zarobki od 6 kwietnia 2009 do 5 kwietnia 2010 a ja zaczelam prace 2 dni po roku podatkowym.Nie rozumiem wiec czemu przyslano mi formularz.

Wytlumaczcie mi to please bo zaraz mi glowa peknie.Jesli faktycznie omylnie wyslano mi ten formularz to co z tymi 3-ma miesiacami wstecz,gdybym aplikowala dopiero w przyszlym roku?

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 19:18 #12982

Pracujesz dwa dni i czekasz na zasilek?...moze to i dobre...Najpierw trzeba pracowac,pracowac i jeszcze raz pracowac. Po drugie nie nalezy byc cwaniakiem bo jak ten urzad sie dowie ze ktos kreci to jest mase klopotu(nasi rodacy juz poznali smak tego swiadczenia).Po 3 otrzymuje sie go jezeli ma sie najnizsze zarobki czyli zarabia najnizsza krajowá.Mnie tez by glowa pekala gdybym od razu staral sie o benefity..no bo daja a ja musze je dostac.Nastepna sprawa....nie trzeba pracowac caly rok podatkowy by miec to swiadczenie ale mozna np okreslic wstepnie i przypuszczalenie ile moge zarobic w roku podatkowym ktory sie wlasnie teraz zaczál. Oni to obliczaja,tná,pytaja i maja oko na wszystko.To tak wyglada....

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 19:23 #12983

A dlaczego ma sie nie starac o zasilek, jesli jej przysluguje? Pracuje, to i podatki placi. Z podatkow sa placone benefity. Panstwo zwraca jej to co wypracowala i zaplacila panstwu !

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 19:38 #12984

• bush
  • Junior Boarder
dario4068 wcale nie trzeba zarabiac najnizszej krajowej zeby to otrzymac .. moja kolezanka pobierala to przez rok miala na godzine 6.70 pracowala po okolo 37-45 godzin .. dostawala tygodniowo 39funtow.. warunkiem jest napewno praca w wymiarze czasowym powyzej 30 godzin tygodniowo + trzeba miec ukonczone 25lat .. dziekuje bardzo

Sandy - proponuje: pojdz do HM Revenue tam pomoga Ci to wszystko wypelnic bezproblemowo za darmo szybko sprawnie i elegnacko.. wez ze soba kilka payslipow w razie cos gdyby chcieli.. i tyle sprawa zalatwiona wrzucasz w koperte i wysylasz lub tez zostawiasz u nich i oni odsylaja to do danego dzialu .. tak wlasnie zrob i bedziesz zadowolona:)
Ostatnio zmieniany: 06/08/2010 19:42 przez bush.

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 19:41 #12985

Dario, nie zakladaj odrazu ze ktos pytajacy o jakiekolwiek benefity jest cwaniakiem. To ze na swojej drodze spotkales takich ludzi i masz ogolnie fatalne zdanie o Polakach na emigracji nie znaczy ze kazdy jeden taki jest...
Poza tym benefity po cos zostaly wymyslone i jesli ktos sie kwalifikuje i ma ciezka sytuacje rodzinna/zyciowa a uczciwie pracuje/pracowal i odprowadza/odprowadzal podatki skladki itp. to nie widze powodu zeby nie ubiegal sie o benefity w sytuacji w ktorej mu przysluguja, prawda?

Sandy, najprosciej jesli przeczytasz sobie ten ARTYKUL
Niestety, jest troche czytania ale trzeba przez to przejsc aby zrozumiec jak dziala WTC i zeby juz Ci wiecej glowa nie pekala

Kiedys mowilo sie ze o jakiekolwiek benfity mozna sie starac dopiero po przepracowaniu 6-12 miesiecy ale ile w tym prawdy tego nie wiem...
Przeczytalem sam ten artykul bardzo pobieznie i nie znalazlem zadnej informacji na ten temat ale moze cos pisza

bush pisze ze cyt: "dario4068 wcale nie trzeba zarabiac najnizszej krajowej zeby to otrzymac .. moja kolezanka pobierala to przez rok miala na godzine 6.70 pracowala po okolo 37-45 godzin .. dostawala tygodniowo 39funtow.. warunkiem jest napewno praca w wymiarze czasowym powyzej 30 godzin tygodniowo + trzeba miec ukonczone 25lat .. dziekuje bardzo"

To troche dziwne bo przy takiej liczbie godzin i stawce godzinowej wychodzi ze kolezanka zarobila przez rok prawie 14000 funtow a przy takiej kwocie jako osoba samotna (czy nia jest tego nie napisales) nie ma prawa do WTC. Mozliwosci sa tylko dwie: albo nieumyslnie albo celowo wprowadzila HMRC zanizajac liczbe godzin albo zarobki lub ubiegala sie o WTC wraz ze swoim partnerem. Wtedy przy kwocie 14000 f. mogla dostawac zasilek. Dokladniej ta kwestia jest rozpisana w w/w artykule.

Jest jeszcze jedna niezrozumiala dla mnie kwestia: raz w HMRC mowia ze wysokosc WTC jest obliczana na podstawie obecnych i dalszych przewidywanych w danym roku podatkowym zarobkow a raz w oparciu o P60 czyli zarobki z poprzedniego roku podatkowego...
DFG
Ostatnio zmieniany: 06/08/2010 19:57 przez DrFeelGood.

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 19:43 #12986

• nnn
  • Senior Boarder
Ostatnio zmieniany: 07/16/2010 20:22 przez nnn.

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 19:45 #12987

• tytus77
  • Platinum Boarder
Nie wiem, czy sie cos zmienilo. Ja sie ubiegalem 2 lata temu niecale 2 miesiace po przyjezdzie i rozpoczeciu pracy po paru dniach. Dostalem
Dario juz chyba od dawna nikomu szpili nie wbil i uznal, ze najwyzszy czas to zmienic

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 21:10 #12992

• Sandy
  • Fresh Boarder
Bardzo dziekuje za wszystkie dobre rady.Jutro jeszcze poczytam dokladniej bo trzeba wczesnie wstac .

Dario
Uwierz, nie jestem zadnym cwaniakiem.Wydaje mi sie nawet,że jestem przyjaznie nastawiona do ludzi.Poza tym radzilabym czytac ze zrozumieniem bo nigdzie nie napisalam ze pracuje 2 dni.Nawet na poczatku postu podalam date rozpoczecia pracy.Moze 2 miesiace to malo.Ale skoro pracodawca nie placi mi minimalnej stawki to dlaczego mam nie aplikowac jesli mam takie prawa jak inni.

Bush,
Nie wiedzialam o tym,ze mozna isc prosto do Inland Revenue po pomoc.Chyba tak zrobie albo najpierw zadzwonie.

Dzieki jeszcze raz za rady.

Pora spac

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/08/2010 22:14 #12993

W zasadzie to faktycznie najlepiej isc do HMRC. W razie problemow z jezykiem podadza Ci numer telefonu i na miejscu bedziesz mogla zadzwonic w/s WTC wczesniej proszac o polskiego tlumacza
DFG

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 01:38 #12996

Ja zaraniam najnizsza stawke,pracuje po ok 30godz tygodniowo,nie mam skonczonych 25lat czy przysluguje mi jakies dofinansowanie?
'KAŻDA CHWILA W ŻYCIU TO SZANSA,ABY WSZYSTKO ZMIENIĆ' <eminem '8mila'>
Ostatnio zmieniany: 06/09/2010 01:38 przez fanatyczka.

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 06:14 #12999

• barbvrka
  • Expert Boarder
Chyba nic Ci nie przysluguje, fanatyczka. Zreszta mozesz sobie sprawdzic na tej stronie.
Wpisujesz pare prostych rzeczy i wylicza czy cos sie nalezy.
taxcredits.hmrc.gov.uk/Qualify/DIQHousehold.aspx

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 08:00 #13003

Brawo kochani RODACY:)..Jeden pisze ze chyba od dawna komus szpilki nie wbilem,inny ze nie wszyscy sá cwaniakami,jeszcze ktos ze...itd itd:)...Mysle ze czytac kazdy z WAS kochani umie i jezeli NIKT nie rabie,nie kreci,nie oszukuje to znaczy ze nie powinien brac sobie do serca tego co napisalem poniewaz to dotyczy wylacznie POLAKOW-CWANIAKOW:) Inaczej mowiac kazdemu moze przyslugiwac benefit-zasilek czy jak to tam zwal pod warunkiem,ze sie kwalifikuje a nie ze musi go dostac.To dosc duza roznica i jezeli tego nie dostrzega jeden z drugim to do przedszkola czas wrocic:)
Fanatyczko moja wspaniala jak ukonczysz 25 lat to wtedy sie kwalifikujesz mloda damo

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 12:22 #13020

Buuuu no coz,trzeba doczekac 25lat :/ ale juz nie wiele mi zostalo kurcze chcialabym wygladac powazniej bo musze wszedzie chodzic z dowodem :/ juz nie raz mi musial ktos kupowac fajki jak zapomnialam dowodu :/

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 12:33 #13021

• mypebble
  • Platinum Boarder
Spoko jeszcze tylko pare lat ci zostalo ze chcesz wygladac starzej a potem ci sie to odwroci uwierz mi hehehe

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 12:47 #13022

• tytus77
  • Platinum Boarder
dario4068 napisał:
To dosc duza roznica i jezeli tego nie dostrzega jeden z drugim to do przedszkola czas wrocic:)

Miedzy 2 dniami a 2 miesiacami tez jest duza roznica i chyba juz nawet w zlobku to rozumieja
Dario, moja dobra rada to moze mniej pisac, bo widac ze kiepsko ci to wychodzi i tylko ciagle w jakies klotnie sie wdajesz. Chyba, ze lubisz byc nielubianym.

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 12:57 #13023

• nemo
  • Platinum Boarder
Sandy napisał:
Czy o ten tax mozna sie ubiegac dopiero jak skonczy sie rok podatkowy,gdy sie rozpocznie czy nie ma znaczenia?

Ja widać powyżej chłopak przedstawił sprawę jasno, bo pyta się wyraźnie kiedy można się ubiegać o WTC. Zapraszam cie dario4068 do przedszkola, bo u ciebie z czytaniem i zrozumieniem tego co czytasz troszeczkę na bakier
Poza tym wszelkie ulgi i benefity nie sa tylko dla cwaniaków ale dla tych którzy mogą je dostać (kwalifikują się) a w rozumieniu tutejszej administracji potrzebują pomocy finansowej. Owszem zdarzają sie nie tylko wśród naszych rodaków tzw. beneficiarze, którzy nie robią nic poza kombinowaniem jak dostać kolejny zasiłek.
jutro to dziś tyle, że jutro

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 13:01 #13025

• Rafi
  • Platinum Boarder
Proponuje skonczyc z osobistymi wycieczkami, moi mili - i wrocic do zagadnienia WTC !!!
Si vis pacem, para bellum
vicealigator.geoblog.pl
koniecswiata.net

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 13:06 #13026

Szkoda,ze trzeba miec te 25lat skonczone,bo wiem ze jest spore grono moich rowiesnikow badz takich osob ktorym troszke brakuje do przekroczenia tego progu,ktorzy pracuja za najnizsza stawke i zyja z tyg na tydzien...Ja nasz czescie podlapalam 2 robote...

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 16:31 #13030

Jestem nowa na forum, mimo ze od kilku miesiecy przegladam ta strone. Powiem co mysle. Zamiast kombinowac jak dostac te marne kilka funtow w ramach WTC to moze lepiej pojsc do szkoly, na studia i poszukac lepszej pracy, troche sie postarac i zaczac wymagac od siebie, a nie oczekiwac, ze wszystko sie nalezy.
Wszyscy naskoczyliscie na dario, a on powiedzial co mysli.
Ostrzegam, ze dobre czasy sie skonczyly i nowe rzady konserwatystow na pewno nie beda rozdawac pieniedzy na prawo i na lewo.

O:Kiedy moge starac sie o Working Tax Credit? 06/09/2010 18:55 #13048

• nnn
  • Senior Boarder
Ostatnio zmieniany: 07/16/2010 20:24 przez nnn.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.55 sekundy