Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Working tax credit
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Working tax credit

Working tax credit 04/14/2012 01:21 #57390

• iturea
  • Junior Boarder
Witam, chodze po forach czytam o WTC. Ludzie pisza ze, aby otrzymac ten benefit zarobki nie moga przekraczac 17 tys . To jest kwota brutto czy netto?? teraz zarabiam okolo 1300 na reke ale od nastepnego tygodnia zmienia mi zmiane i bede zarabiac okolo 1000f / mc zastanawiam sie czy bede mogl dostac wtc i child tax credit. Mam dziecko 9 miesiecy, zone ktora nie pracuje i opiekuje sie dzidziusiem. Zlozylismy juz podanie o child benefit, odeslali nam list zwrotny z dokumentami ktore im wyslalismy i napisali zebysmy czekali teraz na podjecie ich decyzji w sprawie child benefitu, minął tydzien od czasu ich listu i dalej cisza, niewiem ile to potrwa i czy wogole nam przyznadza.

Odp: Working tax credit 04/14/2012 02:14 #57391

zawsze podaje sie brutto zarobki w sprawach oficjalnych

Odp: Working tax credit 04/14/2012 04:21 #57393

• nemo
  • Platinum Boarder
Podaje sie roczne zarobki brutto najlepiej z dokumentu P60. Co do czasu otrzymania decyzji to wiem, ze kazdy by chcial juz, teraz zaraz kasiurke ale niestety trzeba odczekac, bo urzedy maja okreslony ustawowo czas na wyslanie na pismie decyzji (czasem jest to nawet 3 miesiace). Nie martw sie, czekaj cierpliwie a wszystkie ewentualne zaleglosci zostana wyplacone.
Wstepne sprawdzenie czy sie kwalifikujesz mozna zawsze zrobic TUTAJ ale i tak ostateczna decyzja nalezy do urzednika. Oczywiscie od tej decyzji zawsze masz mozliwosc odwolac sie.
jutro to dziś tyle, że jutro

Odp: Working tax credit 04/14/2012 13:04 #57404

• mazzz
  • Platinum Boarder
Widze ze ludzie wprowadzaja cie w blad jesli chodzi o WTC.
Zarobki nie moga przekroczyc 26.000tys. rocznie z jednym dzieckiem wiec jak najbrdziej pieniazki ci sie naleza.
skladaj jak najszybciej o ten zasilek bo pieniazki ci uciekaja.
Co do Child Benefit to czekaj spokojnie napewno dostaniesz zasilek.

Odp: Working tax credit 04/14/2012 13:54 #57408

• iturea
  • Junior Boarder
Czytalem ze do WTC potrzebny mi jest jakis nr z child benefitu, ja go jeszcze nie mam wiec musze poczekac az go dostane zanim zadzwonie po WTC?? i jaki jest nr albo stronka do tego WTC??

Odp: Working tax credit 04/14/2012 16:18 #57413

• mazzz
  • Platinum Boarder
www.hmrc.gov.uk/taxcredits/start/claimin...ted/how-to-claim.htm tu masz w szystko opisane co i jak jak masz problem z angielskim to daj znac pomoge

Odp: Working tax credit 10/16/2013 10:30 #92622

• martin1
  • Junior Boarder
Witam,
Czy jest wymagany określony czas pobytu i pracy w UK, aby starać się o WTC ?
Pozdrawiam

Odp: Working tax credit 10/16/2013 12:19 #92624

Ja jak skladalam papiery o zasilki na dzieci child benefit i child tax credyt czekalam rowne 7 miesiecy na przyznanie mi tych zasilkow skladalam w marcu 2011r
Tak samo jak moi znajomi ktorym pomoglismy przyjechac do Bristolu skladali w styczniu 2013 dostali w sierpniu.
Co do working tax credyt jak skladalismy z mezem papiery to wyslalismy wszystko do chlid tax credyt wszystkie papiery payslip (nie wiem czy poprawie napisalam)
i przyznano nam odrazu 3 na raz dodatki. oczywiscie po 7 miesiacach czekania dostalismy wyrownanie od dnia zlozenia papierow.

Kiedy skladalismy papiery o zasilki moj maz pracowal jeszcze przez agencje, zarabial jakies 1300 miesiecznie, w czerwcu 2011 dostal staly kontrakt zadzwonilismy do tych benyfitow ze zmienila nam sie sytuacja i ze maz bedzie zarabial wiecej, powiedzieli nam ze to bez znaczenia nie musimy niczego dosylac, caly czas nas sprawdzaja i caly czas mamy czekac na odpowiedz,

W pazdzierniku przyszlo nam wyrownanie zadzwonilismy kolejny raz ze zmienila sie sytuacja ze maz przeszedl na kontrakt, uslyszelismy ta sama odpowiedz ze to nie ma znaczenia.

kiedy przyszedl kwiecien 2012 przyslali nam nowe papiery do wypelnienia, wypelnilismy wyslalismy i przyszedl nam list ze benyfity nam zmniejszaja i ze mamy u nich dlug 4000f

Dlug zostal spalacony nie chcieli sluchac ze dzwonilismy i prubowalismy zglosic ze mamy wieksze dochody, Working zostal calkowicie zabrany, child taxu otrzymujemy 130f miesiecznie na 2 dzieci maz zarabia 1500 miesiecznie mamy 2 dzieci, child benefit sie nie zmienil. ja nie pracuje tylko zajmuje sie dzieciaczkami.

Wiec przyznawanie dodatkow zalezy od danego urzednika jak dlugo bedziesz czekac bo slyszalam o rodzinach co czekaly rok, albo tylko 4 miesiace. wiec zycze cierpliwosci.
Za tę wiadomość podziękował(a): martin1

Odp: Working tax credit 11/12/2013 15:34 #95033

• M_i_k
  • Junior Boarder
Ja skladalam papiery o child tax credit na poczatku 2013r. Poniewaz razem z mezem pracowalismy to nawet nie sadzilam ze cokolwiek dostaniemy, ale przyznali nam ok 12£ tygodniowo na dwojke dzieci.
W maju kiedy otrzymalam poczta Renewal pack, wypelnilam zarobki wiadomo za ostatni rok podatkowy od 05/04/2012 do 05/04/2013. Wszystko sie zgadzalo w dalszym ciagu wyplacali nam te 12£ tygodniowo. Niestety sytuacja sie u nas diametralnie zmienila. Zaczelam chorowac musialam zostawic prace i zostalismy tylko z zarobkami meza 250£ tygodniowo. Zadzwonilam wiec do HMRC i zglosilam zmiane okolicznosci. Po jakis dwoch tyg. otrzymalam pismo, ze przyznali nam WTC i CTC. Nie bylo zadnych problemow.
Kilka dni temu otrzymalam list ze mam nadplate w wysokosci ok 4000£ czyli mam zwrocic wszystko co mi wyplacili do tej pory. Ja w dalszym ciagu nie pracuje a mezowi zarobki sie nie zmienily. Od kwietnia tego roku nasza sytuacja jest taka ze ja nie pracuje mamy 2 dzieci a maz zarabia 250£ tygodniowo, czy to oznacza ze nie naleza sie nam zadne zasilki , albo moze ja wyludzilam te 4000£ bo juz naprawde nie rozumiem.
Sprawdzalam na stronie HMRC jak rowniez na formularzach ktore oni wysylaja ze jakie kolwiek zmiany mozna zglaszac telefonicznie. Wychodzi na to ze nie ma sensu tam dzwonic bo oni takie telefony chyba zlewaja. Za kazdym razem trzeba zmiany zglaszac listownie i to poleconym.
Ja wyslalam do nich pismo czekam na odpowiedz ale tak naprawde to nic juz niewiem i niewiem co robic

Odp: Working tax credit 11/12/2013 18:08 #95038

• toja
  • Expert Boarder
12 funtow tygodniowo liczac nawet od 05/04/2012 to masz okolo 1000 funtow wiec albo cos masz pokielbaszkone albo Ci sie cyferki pomylily

Odp: Working tax credit 11/12/2013 18:11 #95039

• toja
  • Expert Boarder
a tak apropo nie wydaje sie wam to dziwne ze czeka sie tyle miesciecy decyzje o zasilkach - nadala uwazacie ze nas tu kochaja i z otwartymi ramionami witaja??

Odp: Working tax credit 11/12/2013 18:22 #95041

• BlackRose
  • Platinum Boarder
Zmieniaja przepisy zwiazane z benefitami co jakis czas, nowy system ktory wprowadzili daje sie wlasnie odczuc I wszystko sie przeciaga a do tego wszystko teraz sprawdzaja

Toja zalezy jak na to spojrzec

Odp: Working tax credit 11/12/2013 18:40 #95044

• KP70
  • Gold Boarder
Za kazdym razem jak czytam na forum o decyzjach z HMRC, to widze tylko jak piszecie o tym ile przyznali, ile nadplaty, niedoplaty itp.
Na kazdej decyzji jest tez informacja o Waszych zarobkach za zeszly rok i to w pierwszej kolejnosci musicie sprawdzic. My w tym roku dostalismy 4 bledne decyzje, bo policzyli nam o wiele za wysokie zarobki, kwote wyssali sobie z palca. Tez napisali nam ze mamy nadplate, ale nic z tego, 4 razy do nich dzwonilam, za kazdym razem podawalam zarobki z P60 i dopielam swego. Okazalo sie ze to pomylka i nic do zwrotu nie mamy.
Takze, jeszcze raz, proponuje dobrze przeczytac decyzje, cala a nie tylko te czesc o nadplacie lub wysokosci przyznanej kwoty. Sprawdzajcie jakie zarobki za zeszly rok podatkowy Wam policzyli.
Za tę wiadomość podziękował(a): BlackRose, toja

Odp: Working tax credit 11/12/2013 20:52 #95057

• Jan1
  • Platinum Boarder
toja napisał:
a tak apropo nie wydaje sie wam to dziwne ze czeka sie tyle miesciecy decyzje o zasilkach - nadala uwazacie ze nas tu kochaja i z otwartymi ramionami witaja??

nie ma żadnej tajemnicy, Polacy nie potrafią wypełniać prostych papierów - na co drugim widziałem masę błędów
aplikacja z błędami idzie do sprawdzenia, urzędnik prosi o dodatkowe informacje, dostaje co innego etc i tak się kręci z rok

Odp: Working tax credit 11/13/2013 09:52 #95119

• mazzz
  • Platinum Boarder
Ja sie dziwie jak slysze ze na zasilki mozna czekac po kilka mc,dla mnie jest to niezrozumiale.
Podejrzewam ze musialo byc mase bledow w formularzu badz tez niedopelnienie jakis formalnosci ze tak dlugo sie czekalo.
Zwykle jak ktos juz ma CHB to na WTC i CTC czeka sie 3-4 tygodnie jezeli wszystko poprawnie zostalo wypelnione oraz nie brakowalo zadnych dokumentow.
Co do urzednikow z HRMC uwazam ze pracuja jak sie nalezy ale czasami kazdy jest omylny.
Jezeli zalatwiam jakas sprawe i wprowadzam jakies zmiany i urzednik informuje mnie ze np: do tygodnia wszystkie zmiany zostana wprowadzone to po tygodniu jak nie dostane listu oraz nowego rozliczenia to dzwonie ponownie i przypominam o sobie oraz moich zmianach i robie tak az do skutku.
Podejrzewam tez ze tak dlugo niektorzy czekaja poniewaz nie maja CHB,niestety jezeli chodzi o ten zasilek to naprawde to troche trwa a jak wiadomo bez CHB nie ma WTC i CTC.
Za tę wiadomość podziękował(a): BlackRose

Odp: Working tax credit 11/13/2013 10:25 #95120

Kiedy ja czekalam na wszystkie dodatki to upominalam sie dzwonilam pytalam ile mam jeszcze czekac, czy wszystko w porzadku?
Zawsze dostawalam odpowiedz to standardowa procedura ze tak dlugo czekam, ze na zasilki obcokrajowcy czekaja do pol roku,
Zapytalam wiec dlaczego tak dlugo czy czegos nie doslalam czy moze zle wypelnilam?
no to mi powiedzieli ze sprawdzaja mnie i mojego partnera w Polsce czy tam nie poberamy dodatkowych zasilkow itp.
Papiery mialam wypelnione prawidlowo nie musialam ani razu nic dosylac.
Za tę wiadomość podziękował(a): BlackRose

Odp: Working tax credit 11/13/2013 11:14 #95122

• mazzz
  • Platinum Boarder
Byc moze mialas poprostu pecha ze tyle musialas czekac ale rozumiem juz ze to z CHB cie tak dlugo sprawdzali.

Odp: Working tax credit 11/13/2013 11:41 #95125

mazzz napisał:
Byc moze mialas poprostu pecha ze tyle musialas czekac ale rozumiem juz ze to z CHB cie tak dlugo sprawdzali.

Wszystkie dodatki dostalismy w jednym dniu. I nie tylko ze mna byla taka sytuacja, znajomi czekali tyle samo w 2013 roku, kolezanka ktora dzwonila do CHB zeby przyslali mi papiery czekala tez tyle tylko to bylo 4 lata temu, Osobiscie znam typiare ktora czekala ponad rok, bez dosylania papierow bo miala wszystko wypelnione podobno poprawnie. Dostala oczywiscie wszystko z duzym wyrownaniem. Wiec nie wiem czy to byl pech? czy moze zbieg okolicznosci ze tyle polakow czekalo az tyle czasu. Czy moze urzednik ktory mial w rekach papiery, nie wiem ja uslyszalam tylko ze mnie musza sprawdzic w polsce bo to standardowa procedura i dlatego ejst taki dlugi czas oczekiwania.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.53 sekundy