Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Warunki przewozu zwierząt z PL do UK
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK

Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/25/2013 10:54 #85224

• IzabelaC
  • Gold Boarder
Cześć proszę was o pomoc, zorientowanych w temacie wyżej, akurat ja mam na myśli psa.. aczkolwiek temat nie musi się odnosić tylko do psów.
Będę bardzo wdzięczna za informacje.

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/25/2013 11:44 #85228

Nie wklejalem linku, bo to z innego forum, ale mysle ze sporo wyjasnia.

Od początku 2012 roku w Wielkiej Brytanii weszły nowe, bardziej elastyczne przepisy dotyczące podróżowania ze zwierzętami z Polski.
1 stycznia 2012 r. Wielka Brytania przystosowała swoje prawo dotyczące przewozu zwierząt, do tego, które obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Od tej pory wszystkie zwierzęta można wwozić lub wywozić - z i do - Wielkiej Brytanii - z dowolnego kraju na świecie bez kwarantanny. Jest jeden warunek - musisz dopilnować, aby zostało spełnionych kilka wymogów, o których przeczytasz w naszym artykule.

Co musisz zrobić w Polsce, zanim wybierzesz się ze swoim zwierzakiem do Wielkiej Brytanii?

Krok 1 - Zwierzę musi mieć wszczepiony znak identyfikacyjny w postaci elektronicznego mikroczipa.

Możesz wyposażyć swoje zwierzę w mikrochip w każdej chwili, ale trzeba to zrobić zanim zostanie zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Upewnij się, że numer mikroczipa jest poprawnie zapisany przez lekarza weterynarii w paszporcie zwierzęcia.

Krok 2 - Po zaczipowaniu zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Zrób to jeszcze raz, nawet jeśli Twój zwierzak już ma aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Granicę Wielkiej Brytanii możesz przekroczyć dopiero 21 dni od daty szczepienia.

Krok 3 – zadbaj o dokumentację dla zwierzęcia - Zadbaj o to, aby Twój lekarz weterynarii wystawił specjalny paszport dla zwierzaka, w którym będą odnotowane wszelkie szczepienia.

Krok 4 - Leczenie tasiemca (dotyczy tylko psów) - przed wjazdem do Wielkiej Brytanii, wszystkie psy muszą zostać poddane leczeniu przeciwko temu pasożytowi. Leczenie musi zostać przeprowadzone nie wcześniej niż 24 godziny i nie później niż 120 godzin przed planowanym przyjazdem do UK. Nie ma natomiast obowiązkowego wymogu odkleszczania.

Przed wyjazdem

Musisz zarezerwować podróż do Wielkiej Brytanii u jednego z wielu zarejestrowanych przewoźników, którzy mają prawo do przewozu zwierząt. Poza tym podróż może odbywać się tylko na zatwierdzonych do tego trasach. UWAGA: Istnieje ograniczona ilość miejsc u takich przewoźników i trzeba się liczyć z zasadą "kto pierwszy, ten lepszy".

Zadbaj o swojego zwierzaka w podróży

Poniższe wskazówki pomogą Twojemu zwierzakowi spędzić podróż w komfortowych warunkach:

upewnij się, że zwierzę czuje się na tyle dobrze i jest na tyle zdrowe, że bez problemu wytrzyma podróż,
podaj mu lekki posiłek na dwie godziny przed podróżą,
pozwól zwierzakowi załatwić jego potrzeby, zanim umieścisz go w transportowym pojemniku,
niech Twój pupil "wypróbuje" pojemnik przed wyjazdem,
pojemnik powinien być przestronny, aby zwierzę mogło się w nim poruszać,
powinna być w nim umieszczona wystarczająca ilość pokarmu i wody,
w środku pojemnika powinna być odpowiednia cyrkulacja powietrza,
warto umieścić w nim także ulubioną zabawkę lub kocyk pupila.
Co się stanie jeżeli na granicy UK okaże się, że "coś nie tak" jest z papierami zwierzaka?

Pracownicy straży granicznej z pewnością sprawdzą, czy dokumenty zwierzęcia spełniają wszystkie wymogi. Jeśli w dokumentacji czegoś zabraknie, powinieneś się liczyć z tym, że Twój pupil:

zostanie poddany kwarantannie w Wielkiej Brytanii, lub
wróci do Polski lub do kraju, z którego podróżujesz.

www.forum-kynologia.com.pl/showthread.ph...do-Anglii-i-Irlandii
Ostatnio zmieniany: 06/25/2013 11:48 przez onieznajomy.
Za tę wiadomość podziękował(a): damian94, Januszm, IzabelaC

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/25/2013 14:09 #85234

• damian94
  • Platinum Boarder
nie wiem, czy informacja o tym, ze zwierzeta wolno wwozic do UK z "calego swiata" bez kwarantanny jej poprawna, czy mialo byc z "calej Unii europejskiej"
poza tym, sama mozesz przywiesc zwierzaka w samochodzie i przeplynac promem - nie wiem jak jest z tunelem, bo nigdy nie korzystalem
najwieksze obostrzenia dotycza zwierzat miesozernych tj. psa, kota i fretki. reszta np. krolik przechodzi granice bez problemu
ps. dobry polski weterynasz powinien znac przepisy emigracyjne zwierzat na terenie UE i powinien doradzic co zrobic. tak bylo w moim przypadku
Ostatnio zmieniany: 06/25/2013 14:10 przez damian94.

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/25/2013 15:21 #85236

• IzabelaC
  • Gold Boarder
Dziękuję wam za odpowiedzi!
To nie jest widzę takie hop siup...

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/25/2013 16:35 #85239

Roznie z ta wiedza tych polskich weterynarzy jest.
Promem - musisz zostawic zwierzatko w aucie.
Tunelem - zwierzatko jest z toba w aucie ty raczej tez, bo niewiele tam miejsca zeby gdzies pojsc.

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/26/2013 20:54 #85265

• kasia 25
  • Expert Boarder
Hey to wszystko wydaje sie skomplikowane ,ale nie jest my naszego Bąbla przewozilismy w Grudniu i jakoś dalismy rade bez problemu.Tylko kolega zapomniał powiedzieć że paszport musisz podstęplować jak dostaniesz od weterynarza u Powiatowego lekarza weterynarii opłata 50 zł.jak pamietam.Powodzenia

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/26/2013 21:35 #85266

Trzy razy przewozilem rozne zwierzatka i dwa razy byl problem, raz wiekszy raz mniejszy, ale zawsze weterynarz w Polsce niby gwarantowal ze wszystko w papierach jest ok.

Dobrym pomyslem jest wziasc nr. tel. od weterynarza, ktory wystawil dokument. Nieraz w drobniejszych niejasnosciach, czy gdy "papiery" nie sa do konca wypelnione dokladnie, wystarczy faks od polskiego veta, do veta w Cale, czy Dukierce. ten miejscowe vet moze pewne sprawy potwierdzic, ale najwazniejsze sa czipy i wscieklizna.

Bardzo wazne jest zeby w dokumentach, najpierw byl zrobiony czip, a dopiero po tym fakcie pobranie krwi na badanie wirusa wscieklizny.

Od czasu kiedy ja przewozilem zwierzatka pewne rzeczy sie zmienily, ale tylko na korzysc, znaczy jest latwiej.
Ostatnio zmieniany: 06/26/2013 21:44 przez onieznajomy.

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/27/2013 21:44 #85323

• IzabelaC
  • Gold Boarder
Jeszcze jedno pytanie moi drodzy... Koleżanka dzisiaj mi wspomniała, że zwierzę po wczepionym chipie i wyrobieniu paszportu musi zostać w Polsce pół roku i dopiero po tym czasie może zostać przewiezione na Wyspy.
Teraz jestem zmieszana...
Jak to jest naprawdę ? Czy ktoś z Was przewoził niedawno zwierzę (psa lub kota) i może mi powiedzieć na własnym doświadczeniu ?

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/27/2013 23:52 #85334

www.gov.uk/take-pet-abroad

You must wait 21 days from the date of the rabies vaccination before travelling.

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/28/2013 09:32 #85341

• IzabelaC
  • Gold Boarder
Dzięki!

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 06/28/2013 09:58 #85344

Moja koleżanka przewoziła w lutym swojego kota nie było żadnych problemów na promie potrzebowała tylko jego aktualny paszport i wyniki na obecność wścieklizny i 24 godziny przed promem zwierze musi być odrobaczone,
Kotek do tej pory nie posiada czipu.
Więc nie wiedzę nic w tym komplikowanego

Odp: Warunki przewozu zwierząt z PL do UK 08/30/2014 14:08 #111501

Ja też mogę się pochwalić namiarem z Polski, a konkretnie www.taniewysylanie.co.uk/?strona=oferta A co do dokumentów to napewno wszstko będzie dokładnie sprawdzone na miejscu. Więc nie warto liczyć na to że coś sie uda. Przecież będziesz tu korzystał z usług weterynarza, tak czy tak.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.42 sekundy