Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu

wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/27/2013 21:14 #98678

• webasia
  • Fresh Boarder
wlasnie zamierzam wybrac sie do polski na 2 tygodnie w celu wymiany paszportu i dowoduosobistego. Waznosc obywdu dokumentow uplywa w maju 2014. Juz wlasciciwe wszystko nagralam i wlasnie kupuje bilet na Ryanara... i tu pytanie... czy jak podam dane paszportu starego ( albo dowodu starego) i wymienie w Polsce oba dokumenty na nowe... to nie bedzie problemu z powrotem? bo z pewnoscia numery chyba beda inne nie zmieniam nazwiska ani adresu, chodzi tylko o odnowienie obu dokumentow... wszelkie porady mile widziane z gory dziekuje
edyta
ale moze niepotrzebnie sie martwie? czy jest mozliwe odbycie podróy w jedna strone na podstawie dowodu a powrót na podstawie paszportu? wlasnie czytam info o wymaganych dokumentach i wciaz tylko przypominaja, ze dokumenty maja byc wazne... a nie ze ten sam dokument...
jakies podpowiedzi?
Ostatnio zmieniany: 12/27/2013 22:29 przez webasia.
Za tę wiadomość podziękował(a): freaker

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/27/2013 22:23 #98687

• freaker
  • Expert Boarder
Hej, ja wymieniam dowod i wyrabialam paszport w styczniu i jechalam odebrac w maju. Odprawe tam zrobilam na stary (jeszcze jedyny) dowod, no a wracalam juz na nowym dowodzie (numer dowodu sie zmienia), ale jak chcialam sie odprawic na lot powrotny to juz nie bylo opcji zmiany dokumentu... Wiec jechalam na lotnisku z dusza na ramieniu bo nr dowodu sie nie zgadzal, ale na szczescie nikt nie sprawdzal...

Jedyne co mi przychodzi do glowy to kupienie biletow na samolot osobno, wtedy moze byc opcja podania roznych dowodow na oba loty, ale to moze cie wiecej kosztowac w sensie kosztow za platosci i przewalutownie. Ale tutaj sobie reki nie dam uciac, moze ktos bedzie wiedzial wiecej.

Pozdrawiam,
Za tę wiadomość podziękował(a): webasia

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/27/2013 22:31 #98688

• webasia
  • Fresh Boarder
a kiedy trzeba tam podawac numery dokumentów? przy check in on line? to moze jest taka mozliwosci zeby sie zaczekowac tylko w jedna strone, a potem w Polsce na podroz powrotna juz podajac numery nowego dokumentu?

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/27/2013 22:46 #98693

• freaker
  • Expert Boarder
Nr dokumentu podajesz jak robisz online check-in. Ja kupowalam bilet tam i spowrotem jednoczesnie i jak probowalam sie odprawic na podroz powrotna to nie bylo mozliwosci podania nr dokumetu, najwidoczniej maja juz go "zapisanego" w systemie z poprzedniej odprawy na lot tam...
Za tę wiadomość podziękował(a): webasia

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/27/2013 23:33 #98694

• webasia
  • Fresh Boarder
NO, OK to stawiam, ze tez nie beda sprawdzac dzieki za info, bilet juz kupilam, a na check-in mam jeszcze czas - to jeszcze pomysle jak toto rozegrac... dzieki!

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/28/2013 09:22 #98706

• Nikka
  • Gold Boarder
A moze zrob kopie starego paszportu I wez jakies zaswiadczenie z biura paszportowego potwierdzajace date wymiany? O ile pamietam zreszta to stary passport I tak ci oddaja po potraktowaniu go dziurkaczem

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/28/2013 11:34 #98709

webasia: Lecisz tylko na 2 tygodnie?. Myslisz ze taki okres czasu Ci starczy na wyrobienie i uzyskanie tych dokumentów?
W kwietniu ubiegłego roku byłam w PL w tej samej sprawie. Paszport i dowód: Byłam 3 tyg, pytałam w urzędzie czy jest możliwość przyśpieszenia w sprawach wyjątkowych wyrobienia i uzyskania dowodu. Odpowiedziano mi że nie ma takiej szansy, kiedyś była możliwość ale to znieśli.. w biurze paszportowym składając wniosek powiedziano mi ze na paszport czekac do 4 tyg. No i niestety przyszły 3 dni po wyznaczonej dacie wylotu do UK.
Wynik: stracone pieniądze za wylot powrotny. Nowe koszty za nowy bilet.
Zaczęłam nawet szukać w internecie czy jest możliwość przyśpieszenia tego wszystkiego.. Wszystkie odpowiedzi znalazłam tylko takie ze oczekiwanie na dokumenty do 4 tyg.

Rok temu Ja w sierpniu mój mąż wyrabiał sobie paszport, (ma jeszcze aktualny dowód) byliśmy na 3 tyg w PL i tez nie zdążyli z paszportem. Musieliśmy wracać. A paszport leży teraz w biurze paszportowym w PL.
Więc taka moja rada zastanów sie czy 2 tyg Ci wystarczą.

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/28/2013 18:33 #98727

• webasia
  • Fresh Boarder
no to juz wiem, ze jez popelnilam dwa bledy...
1- zplacilam os razu za bilet powrotny ( czyli nie bede mogla sie check-in na nowy dokument
2- mozliwe, ze nie zdaze z wymiana
czyli chyba zaczne wymieniac jeden z nich a po odbior i do zlozenia nowego wybiore sie jeszcze raz... )))) moze na Wielkanoc
dziekuje za podpowiedzi

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 12/28/2013 19:54 #98731

• freaker
  • Expert Boarder
Ja zrobiłam tak, ze zlozylam wniosek na nowy dowod i paszport w styczniu i po odbior lecialam juz w maju bo tez mi powiedzieli ze ani sie nie da przyspieszyc ani nie ma opcji upowaznienia czlonka rodziny zeby odebral. I klops..

Odp: wyjazd do Polski w celu wymiany paszportu i dowodu 01/08/2014 12:03 #99553

• Beta
  • Expert Boarder
Dokumenty paszportowe złożyłem 23 grudnia, paszport był do odebrania 7 stycznia, data wystawienia 30 grudnia, prognozowana data odbioru była na 21 stycznia
Edit:
Bilety kupowałem osobno, na przylot odprawiłem sie na starym paszporcie a na powrotny odprawiłem się po odbiorze nowego, gdyby nie zdązyli z nowym paszportem, odprawiłbym się na stary.
Ostatnio zmieniany: 01/09/2014 07:33 przez Beta.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.39 sekundy

Login or Register

LOG IN