Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Emigracja do Kanady lub USA
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Emigracja do Kanady lub USA

Emigracja do Kanady lub USA 01/09/2014 19:46 #99653

• magnes
  • Fresh Boarder
Czy ktos w Was przymierza sie do emigracji do Kanady badz USA?
Mam wrazenie, ze jestesmy co raz mniej welcome w UK.

W ubieglym roku zaczelam rozgladac sie za procesem emigracyjnym do Kanady i USA. Kanada wydaje sie byc duzo latwiejsza ze wzgledu na ich system punktowy,

W ponizszym linku znajdziecie informacje o emigracji do Kanady:
www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

O mozliwosciach imigracyjnych do USA poszukiwania radze rozpoczac od ponizszej strony:
travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1323.html

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/09/2014 20:09 #99656

• Xedos
  • Fresh Boarder
Temat nie tak prosty jak Ci się wydaje ..... Zrobić papiery w USA po zamachach.... jest b trudno bo wszystkie sprawy strasznie zwolniły... a sam proces do tanich nie należy , a od momentu kryzysu nie wydaje mi się żeby nastawienie do emigrantów było pozytywne , szczególnie gdy w telewizji mówią że emigranci odbierają prace amerykanom szczególnie ten meksykanin który tyra za $5 /h na plantacji trzciny cukrowej w 40 C .... oczywiście są to tylko moje gdzieś przemyślenia i doświadczenia jest też wiele plusów Kanada szuka specjalistów w konkretnych dziedzinach pamiętaj jednak że jak dostaniesz pozwolenie na pracę to na konkretną firmę ... praca głownie w prowincji Alberta małym minusem może być zima do -40 C .... Podsumowując ani nie zachęcam ani nie odradzam trzeba na spokojnie przemyśleć ale warto wiedzieć jakie są zalety a jakich nieprzyjemnych niespodzianek możesz się spodziewać
Za tę wiadomość podziękował(a): magnes

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/09/2014 20:18 #99659

• magnes
  • Fresh Boarder
Wiem z Kanada jest duzo latwiej. Bylismy tylko we wschodniej Kanadzie. W toronto nad Nagiara i Montrealu. Duze przestrzenie, fajne miasta, choc nie jest to Nowy York.
Podobno serce Kanady bije na zachodzie - tam nie bylismy.
Za to Stany duzo bardziej nam sie podobaly, choc kryzys tam wiekszy i chyba duzo mniejsze szanse na prace.

Xedos, probowales, byles, myslales o?

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/12/2014 16:31 #99912

• Oxygen
  • Senior Boarder
Kanada to jest to. Kusi mnie ten kraj. Fajnie byloby nakrecic prace (professional) jeszcze przed przyjazdem. Robil tak juz ktos?

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/13/2014 18:04 #100012

• Justyna
  • Administrator
Przy obecnej nagonce Camerona, Kanada pewnie robi sie jeszcze atrakcyjniejsza?

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/13/2014 18:13 #100014

• Rafal_79
  • Platinum Boarder
Justyna napisał:
Przy obecnej nagonce Camerona, Kanada pewnie robi sie jeszcze atrakcyjniejsza?

Cameron nagania, bo go UKIP podgryza z prawej. Ja bym sie ta retoryka nie przejmowal za bardzo, bo to glownie na uzytek wyborcow. Zwlaszcza, ze nie jestesmy i w sumie nigdy nie bylismy wrogiem numer jeden.

Ale Kanada kusi bez watpienia

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/13/2014 19:05 #100018

• Januszm
  • Platinum Boarder
Bylem, widzialem, mieszkalem w Kanadzie, nie dlugo co prawda ale zdazylem poznac smak zycia w Kanadzie. Gdyby mogl miec taka sama prace w Kanadzie jak tu, nie wachal bym sie, wyjechal bym chodzby dzis, chodz lubie mieszkac w UK.

Niestety obecnie my Polacy, mozemy wyjechac na pozwolenie o prace tylko do konkretnego pracodawcy, to mocno ogranicza pole manewru.

Poza tym gdybym chcial pracowac w Kanadzie jako kierowca, to dostal bym prace tylko na long distance, powroty do domu sporadyczne, a to juz nie dla mnie

Pomijajac minusy zwiazane z moja praca, to Kanada jest super!
Zyje tam jeszcze bardziej tolerancyjne spoleczenstwo niz w UK, wiekszosc to imigranci, wiec nikt nie wygania. Jest mnostwo przestrzeni, lasow, czego brakuje mi w UK, mozna tanio kupic stare amerykanskie auta, ktore sa zajefajne Zarobki w stosunku do cen wypadaja chyba lepiej niz te w UK, przynajmniej tak bylo gdy ja bylem, te nascie lat temu Ale ten czas leci

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/14/2014 12:50 #100090

• Gregor
  • Platinum Boarder
A orientuje sie ktos, czy podobne ograniczenia w zakresie pracy obowiazuja tez obywateli UK polskiego pochodzenia?

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/14/2014 16:21 #100110

• Januszm
  • Platinum Boarder
Gregor napisał:
A orientuje sie ktos, czy podobne ograniczenia w zakresie pracy obowiazuja tez obywateli UK polskiego pochodzenia?

Nie ma wyszczegolnienia na obywateli UK polskiego pochodzenia czy tez innego, na calym Swiecie jestes traktowany jako obywatel UK, jesli poslugujesz sie paszportem UK.

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 01/14/2014 17:00 #100119

• konradnc
  • Platinum Boarder
Gregor napisał:

Za tę wiadomość podziękował(a): gogglers, Janosik

Odp: Emigracja do Kanady lub USA 05/26/2014 12:02 #107552

• Zuma
  • Senior Boarder
A ja w druga strone jade. Tak pod prad. Chyba tak juz ze mna jest.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.40 sekundy