Polacy w Bristolu i South West

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Bezpłatne przelewy do Polski?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Bezpłatne przelewy do Polski?

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 08/05/2011 12:24 #39092

• nemo
  • Platinum Boarder
lukasz_m84 napisał:
Co do tematu- w niedziele wyslalem im takiego oto maila na (adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ):

Szanowni Panstwo,
jestem zainteresowany skorzystaniem z przelewu miedzy PL a UK przy pomocy Waszego serwisu. Jednakze zastanawia mnie fakt, ze formularz jaki mam wypelnic nie jest przesylany polaczniem szyfrowanym, przez HTTPS. Takim sposobem moje dane adresowe w UK i PL kazdy moze podsluchac i sobie wziac- sa na wyciagniecie reki. Stad, mimo dobrych rekomendacji, trudno mi sie przekonac do serwisu pobierajacego dane wrazliwe bez sensownego poziomu zabezpieczen.

Czy maja Panstwo zamiar wprowadzic szyfrowanie w przyszlosci?

Pozdrawiam
Lukasz

Jak dotychczas odpowiedzi brak.

A jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Nie znamy się na tych sprawach czy może zabezpieczenie przesyłanych za naszym pośrednictwem kosztuje a niestety wykonując darmowe przelewy nie stać nas jaki charytatywnego usługodawcy na dokładanie do interesu?
jutro to dziś tyle, że jutro

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 08/05/2011 13:04 #39101

Jakiejkolwiek. Mam rozumiec, ze jestes z ekipy england.pl?

Poza tym naprawde operowanie takimi danymi bez zabezpieczen nie wrozy nic dobrego.
Ostatnio zmieniany: 08/05/2011 13:05 przez lukasz_m84.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 08/05/2011 16:45 #39155

• nemo
  • Platinum Boarder
lukasz_m84 napisał:
Jakiejkolwiek. Mam rozumiec, ze jestes z ekipy england.pl?

Poza tym naprawde operowanie takimi danymi bez zabezpieczen nie wrozy nic dobrego.

Z przykrością cie muszę poinformować, że nie jestem z ich ekipy.
Wiesz... posiadanie takich danych to dobry interes, zawsze mozna je komuś sprzedać
Znajomy prowadził kiedyś sklep internetowy gdzie mozna było płacić kartami kredytowymi. Płatności przechodziły przez zewnętrzna firmę, której obowiązkiem było zabezpieczenie danych a to kosztowało.
Tak samo może być w przypadku england.pl żeby mozna było robic "darmowe" przelewy a firma nie ponosiła dodatkowych kosztów.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 08/05/2011 17:33 #39161

nemo napisał:

Z przykrością cie muszę poinformować, że nie jestem z ich ekipy.

Rozumiem, ale dlaczego w takim razie ich tak bardzo bronisz sugerujac ze nie zarabiaja na tym ani grosza?

nemo napisał:

Znajomy prowadził kiedyś sklep internetowy gdzie mozna było płacić kartami kredytowymi. Płatności przechodziły przez zewnętrzna firmę, której obowiązkiem było zabezpieczenie danych a to kosztowało.
Tak samo może być w przypadku england.pl żeby mozna było robic "darmowe" przelewy a firma nie ponosiła dodatkowych kosztów.

Generalnie moga zarabiac na kursach albo na reklamach (choc na ich stronie glownej takowych nie zauwazylem). Watpie zeby mieli tak male dochody jesli maja czat z konsultantami- ktos im musi placic. Podaj mi, prosze, jakies potwierdzenie ze czepiam sie tu firmy ktora nie ma na nic kasy, zwlaszcza na HTTPS.
Wspomniany przez Ciebie serwis, gdzie trzeba bylo obsluzyc platnosci karta, faktycznie mogl ponosic z tego tytulu koszty bo taka instytucja obslugujaca platnosci kartami musi spelnic niewaskie wymagania. Takze tu sie nie dziwie.
Jednakze z HTTPS sprawa ma sie inaczej. Oto cenniki podstawowych certyfikatow SSL(pierwszy strzal z Google): www.gigaone.pl/certyfikat/ssl/rapidssl/ . Do tego srednio obeznany programista PHP i mozna hulac.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 08/05/2011 18:22 #39169

• nemo
  • Platinum Boarder
prosta zasada "jeśli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o kase" i kolejna "apetyt rosnie w miare jedzenia".
Skoro zaradiaja na różnicy kursów, to czemu mają wydawać ciężko zarobione pieniądze na zabezpieczanie witryny internetowej?
Tak samo jak kiedys była poruszana kwestia pobierania przez niektóre polskie sklepy dodatkowej opłaty za płatność kartą.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 08/05/2011 18:51 #39178

nemo napisał:
prosta zasada "jeśli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o kase" i kolejna "apetyt rosnie w miare jedzenia".
Skoro zaradiaja na różnicy kursów, to czemu mają wydawać ciężko zarobione pieniądze na zabezpieczanie witryny internetowej?
Tak samo jak kiedys była poruszana kwestia pobierania przez niektóre polskie sklepy dodatkowej opłaty za płatność kartą.

Wiesz, to ze ktos chce robic prowizorke, bo tak rozumiem brak zabezpieczenia w przesyle takich danych, to nie jest to dla mnie tlumaczenie. Tylko czekac az cos pier.. lnie i cala wesola ekipa pojdzie siedziec. Tym czasem wole omijac ten serwis z daleka i reszcie tez to sugeruje.

Co do sklepow. Raczej wszystkie majace terminale kartowe maja ceny podwyzszone o pewien procent gdyz banki pobieraja oplaty za transakcje. Czytalem o tym raz.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 01/03/2012 19:40 #46325

• Kacper
  • Expert Boarder
A ktoś może sie orientuje jak przelać bezpłatnie GBP z Anglii na konto walutowe w Polsce? (powtarzam - bez przewalutowania ). Interesuje mnie to bo powstało sporo kontarow internetwoych ktore oferuja o wiele bardziej konkurencyjny kurs niz england.pl. mowa tu o walutomat.pl albo topFx. roznica to nawet 12 gr na jednym funcie. Dla przelewajacych duza kwote to kolosalna roznica

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 01/19/2013 12:55 #75428

• deckos27
  • Fresh Boarder
Hej...
Ja korzystam z Moneybooker.com

Wystarczy, że mam konto w jakimkolwiek banku angielskim.
Przelewam wybraną kwotę na z konta angielskiego na moneybooker
(przetransferowana kwota jest widoczna na koncie po chwili),
a potem wycofuję te kwotę na wybrane konto w Polsce.
(widoczna jest na koncie po kilku dniach roboczych)

Koszt.. to ok 3L plus ewentualnie koszt związany z zamianą funtów na złotówki.
(Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę się zapoznać ze szczegółami na stronie)

Pozdrawiam

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 01/19/2013 13:03 #75429

• deckos27
  • Fresh Boarder
Obawiam się, że całkiem bezpłatna opcja nie istnieje.
Wolę zapłacić te 3L niż 10L lub więcej.. Ot.

Jeśli ktoś ma lepszy (aktualny) pomysł to też proszę o info.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 20:00 #76763

• wojteeq
  • Junior Boarder
no racja.. polecam moneybooker.com rewelacyjne rozwiązanie i faktycznie 3L to nie dużo sam skorzystałem..

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 20:04 #76764

• mazzz
  • Platinum Boarder
A ile kosztuje przelanie pieniedzy na konto polskie ale normalne a nie walutowe??

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 20:15 #76765

• nemo
  • Platinum Boarder
stan na 01/02/2013 godzina 20:11
www.przekazypieniezne.com/
przekaz na konto standard (czyli najtańsza opcja) 2,99 czas transferu do 7 dni
przekaz na konto express 4,99
kurs 4,72

azimo.com/
stała opłata bez względu na wysokość przelewu £5 czas transferu 24h
kurs 4,82

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 20:28 #76766

• mazzz
  • Platinum Boarder
nemo czy korzystales juz z ktorejs opcji??
Czy sa to strony sprawdzone??
z tego co widze to sa to transfery pieniezne ale czy mozna wyslac na konto polskie??
Ostatnio zmieniany: 02/01/2013 20:32 przez mazzz.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 20:35 #76767

• nemo
  • Platinum Boarder
tak, sprawdzone wielokrotnie obie opcje
w przypadku Sami swoi czyli przekazypieniezne.com trzeba wysłac ksero dokumentu potwierdzającego tozsamość
Azimo, szybka rejestracja i szybkie przelewy

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 20:40 #76768

• mazzz
  • Platinum Boarder
Dzieki nemo za odpowiedz.
Mysle ze azimo bedzie dla mnie bardziej odpowiednie za naprawde niewielkie pieniadze.
nawet nie wiedzielam o istnieniu takiej strony.
Ostatnio zmieniany: 02/01/2013 20:40 przez mazzz.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 20:47 #76769

• nemo
  • Platinum Boarder
a prosze bardzo
kiedyś było o tej stronie na forum

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 20:49 #76770

• mazzz
  • Platinum Boarder
ja nie wysylam pieniedzy za czesto wiec sie tym nie interesowalam ale teraz bede musiala wyslac a interesuje mnie na konto adresata.
wszedzie chcieli kolosalne sumy za przelanie pieniazkow a tu prosze taka niespodzianka i tak tanio.

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 22:03 #76776

Jak dla mnie england.pl jest najlepszym sposobem na wyslanie pieniedzy do Polski. Ostanim razem jak wyslalam to po 4h juz kaska byla na koncie

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 22:18 #76777

• nemo
  • Platinum Boarder
mmickey666 napisał:
Jak dla mnie england.pl jest najlepszym sposobem na wyslanie pieniedzy do Polski. Ostanim razem jak wyslalam to po 4h juz kaska byla na koncie

jaki kurs?
jaki koszt?

Odp: Bezpłatne przelewy do Polski? 02/01/2013 22:29 #76778

w tym momencie 4.73 przelew bezpłatny
Wygenerowano w 0.53 sekundy